NBA Günlükleri

Caner Erdeniz: ”Oyuncuların haklarının korunduğu bir bünye oluşturması gerekiyor.”

Yazarımız Onur Can Özyurt, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı medya gününde sohbet ricamızı geri çevirmeyen Caner Erdeniz ile birlikte geçtiğimiz sezon oynadığı ancak bu sezon ligden çekilen Eskişehir Basket ve sezon hedefleri hakkında küçük bir konuşma gerçekleştirdi.

-Merhaba öncelikle. Geçtiğimiz sezon Eskişehir basket bünyesinde forma giydiniz ve başarılı bir sezon geçirdiniz. Playofflara kaldınız ama takım bu sezon ligden çekildi. Başarılı bir takımın ligden çekilmesi Türk basketboluna ne gibi zararlar verdi sizce?

”Merhabalar. Önceki yıllarda da başarılı olmasına rağmen ligden çekilen takımlar olmuştu. Eskişehir Basket senelerce emek verilip bir yerlere gelinen bir kulüptü, kapanması elbette ki çok üzücü. Ligin itibarını da zedeleyen bir duruş bu. Oyuncuların haklarının korunduğu bir bünye oluşturması gerekirdi diye düşünüyorum.”

-Son 3 sezonda Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de forma giydiniz. Birbiri ardına gelen bu değişimler sizi etkiledi mi?

”Her şehrin farklı bir dinamiği var, düzen değişikliği tabii ki insanı etkiliyor ama alışma süreci çok da uzun sürmüyor. Yeni takım arkadaşlarına, kulübe, camiaya çabuk adapte olunabiliyor.”

-Karşıyaka altyapısında yetiştiğinizi biliyorum. O zamanlar Karşıyaka şampiyon bir kulüp değildi, altyapıda nasıl bir hava vardı?

”Karşıyaka basketbol bünyesine çok oyuncu kazandırmış, altyapısına iyi yatırımlar yapmış bir kulüp. Ben de ordan yetiştim, kendi zamanımda Mehmet Yağmur’la beraber altyapıdan A takımına çıktım. O zamanlar altyapıya önem veriliyordu ve şu anda da iyi yatırımlar yapılıyor. İlerleyen yıllarda da orada yetişen oyuncuların kendini göstereceğini düşünüyorum.

-Son olarak kişisel veya takım olarak sezon hedefinizi öğrenebilir miyim?

”Hedefimiz tabii ki Galatasaray isminin üst sıralarda yer alması. Ben de takımımı en iyi yerlerde görmek için elimden geleni yapacağım.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir