NBA Günlükleri

Ege Arar: ”Kalan maçlarımızı kazanarak Dünya Kupasına katılacağımızı düşünüyorum.”

Yazarımız Onur Can Özyurt, kaptan Göksenin Köksal’dan sonra milli takımımız ve Galatasaray’ın genç yıldızı Ege Arar ile sohbet etti. Galatasaray Erkek Basketbol Takımı medya gününde buluşan ikili çeşitli konulara değindi.

-Öncelikle merhaba. Dünya Kupası elemelerinde milli takım kadrosunda yer aldınız. Yeni jenerasyon ve Ufuk Hoca hakkında ne düşünüyorsunuz, arada nasıl bir uyum var?

”Merhaba. Daha enerjik ve dinç bir kadro olmamızın yanı sıra henüz tecrübesiziz ama işi bilen birkaç büyüğümüzle beraber takıma en iyi şekilde adapte olmaya çalışıyoruz. Bizim için Dünya Kupası’na katılmamız açısından önemi büyük olan son iki maçı kazandık. Bu galibiyetlerin değerini şu an pek hissedemesek de önümüzdeki aylarda hissedeceğimizi düşünüyorum.En iyi şekilde galibiyetler alarak Dünya Kupasına katılacağımızı düşünüyorum.”

-Yıllardır Galatasaray ve Galatasaray’ın gelişim takımlarında forma giydiniz, millî takımda oynadınız. Belirli bir eşiği aştığınızı ve daha da ivme kazanarak ileriye gideceğinizi düşünüyor musunuz?

”Ben genel olarak belirli bir eşiği aştığımı düşünmüyorum, böyle söylersem kendimi kandırmış gibi olurum. Daha aşacağım bir sürü şey var. Öncelikle daha iyi ve verimli performans verdiğim bir sezon olması lazım. Ancak bundan sonra diğer hedeflere doğru yol almaya başlayabilirim.”

-2015’te NBA draftlarına katılmayı düşünmüştünüz ancak sonrasında çekilme kararı aldınız. Geriye dönüp baktığınızda bu durumu bir hata olarak görüyor musunuz yoksa bu kendinizi geliştirmek adına verdiğiniz yerinde bir karar mıydı?

Bu daha çok menajerin aldığı bir karardı, draft açısından somut bir kararımız yoktu. Öncelik buradaki işi bitirmekti, Avrupa ve Türkiye’de en iyi şekilde oynayıp sonra orayı düşünmek lazım yoksa insan yalnızca kendini kandırmış olur.

-Son olarak sezonda kişisel olarak ve takım olarak hedefleriniz nelerdir, Abdi İpekçi’nin eksikliğini hissediyor musunuz?

”Bu sene inşallah geçen seneye göre çok daha iyi bir sezon olacak. Taraftarımızla beraber maçlara en iyi şekilde adapte olup daha iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Onlar da inşallah desteğini bizden esirgemez. Taraftarımızı her maç salonda, yanımızda görmek isteriz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir