NBA Günlükleri

Furkan Korkmaz, “Bu yaz önemli tecrübeler edindim.”

Milli takımda ve Yaz Liginde yoğun bir yaz dönemi geçiren Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers‘ın medya gününde kendisine gelen soruları yanıtladı.

Furkan Korkmaz, yaz dönemini değerlendirirken milli takımın kendisi için önemli bir tecrübe olduğunu vurguladı:

“Sezon bittikten sonra Milli Takım ile mücadele etmek için Avrupa’ya döndüm. 2 maç oynayıp Yaz Ligi için geri döndüm. Ardından 2 maç daha oynadık. Bu yaz önemli tecrübeler edindim, bilhassa Milli Takım ile. Benim için önemliydi. Geçen sezon sakatlandıktan sonra kendimi göstermek için çok fazla oynama şansı bulamamıştım. Philadelphia’ya da dün gece geldim. Bu yaz benim için genel olarak bu şekilde geçti.”

Bu sezon kendisinden ne beklenmesi gerektiği sorulunca milli oyuncumuz:

“Öncelikle koç ekibi, yönetim ve Philly organizasyonu benim sahada ne yapabileceğimi biliyor. Hücumda en önemli silahım tabii ki şutlarım. Takım arkadaşlarıma da pozisyon üretebilirim. Fakat savunmada da neler yapabileceğimi göstermek istiyorum. Bu sezon rotasyonda daha düzenli bir rolümün olmasını istiyorum. Takımıma farklı açılardan yardımcı olabilirim. İkinci yılım olacak, benim için çok önemli. Buraya gelmeden önce dahi hedefim Sixers formasıyla neler yapabileceğimi insanlara göstermekti.” şeklinde cevapladı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir