NBA Günlükleri

LeBron James Mıcheal Jordan’ı geçebilir

NBA’deki 16. sezonunu geçirecek olan LeBron James, bu sezon Los Angeles Lakers forması ile mücadele edecek.

LeBron James, kariyerinde geride bıraktığı 15 sezonda şimdiye kadar sahaya çıktığı 1143 maçta 27.2 sayı ortalaması tutturdu. Toplamda 31.038 sayı ile NBA’de tüm zamanlar sayı krallığında Dırk Nowitzki’nin ardından 7. sırada bulunan 33 yaşındaki yıldız oyuncu bu sezon 149 sayı atması halinde 6. sırada bulunan Alman oyuncuyu geride bırakacak. Eğer LeBron James, 382 sayı atarsa Wilt Chamberlain’ı geçerek 5. sıraya yükselecek. LeBron James bu sezon 1.255 sayı atarsa kariyeri boyunca hep karşılaştırıldığı idolü olarak gördüğü Mıcheal Jordan’ı geride bırakarak tüm zamanlar sayı krallığında 4. sıraya yerleşecek.

LeBron James’in NBA’de şimdiye kadar bir sezonda attığı en az sayı 1.654 olarak kayıtlara geçti. LeBron James’in bir sezonda attığı en fazla sayı ise 2.478 sayı olarak kayıtlara geçti. 15 sezon boyunca LeBron James, ortalama 2.069 sayı ile oynadı.

Bu veriler ışığında LeBron James’in bu sezon her hangi bir sakatlık olmaması durumunda Efsanevi basketbolcu Mıchael Jordan’ı geçmesi pek de zor olmayacak.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir