NBA Günlükleri

Luka Doncic, “LeBron’a karşı oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Dallas Mavericks‘in Sloven çaylağı Luka Doncic, medya gününde basının sorularını yanıtladı.

Bir oyun kurucu olarak takımın pivotu DeAndre Jordan ile uyumunun sorulması üzerine Doncic, “DeAndre harika bir oyuncu. Ona alley-oop pasları atacak olmaktan dolayı eminim büyük keyif alacağım.” dedi

Dirk Nowitzki’nin kendisine nasıl yaklaştığı sorusuna ise, “Sanırım onun küçük kardeşi gibiyim. Onunla aynı soyunma odasını paylaşıyor olmak benim için memnuniyet verici. Onun kim olduğunu, basketbol için neler yaptığını biliyoruz. O harika bir oyuncu.” dedi.

Farklı bir coğrafyaya gelmesinin hatırlatılması ve zor olup olmayacağının sorulması üzerine Luka Doncic, “Ailemden, arkadaşlarımdan henüz 13 yaşındayken ayrıldım o yüzden bu dönem benim için çok zor olmayacak. Yine de her şey benim için yeni. Yeni takım, yeni arkadaşlar.” dedi.

Takımı ile bu sezonki hedeflerine de değinen Doncic, “Dallas ile hedefim elbette ilk olarak play-off’a kalmak. Fakat kişisel olarak her çaylak, yılın çaylağı ödülünü kazanmak ister.” ifadelerini kullandı.

LeBron James ile karşılaşacağı maç için ise Sloven yıldız, “Çocukken en beğendiğim oyuncu LeBron James’ti. Onunla oynamak için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir