NBA Günlükleri

Magic Johnson’dan Luke Walton’a: “Kötü Bir Başlangıç Yaparsak Üzülme”

Los Angeles Lakers Basketbol Operasyonları Başkanı Magic Johnson, Los Angeles Lakers’ın bu yaz yaptığı büyük transferlerle kadrosuna birçok yeni isim kattığını ancak oyuncuların alışma süreci içinde olduğunu belirterek bu sezon yavaş bir başlangıç yapmaları durumunda bunu dert etmeyeceğini ve Luke Walton’ın da bunun için endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

ESPN’den Ohm Youngmisuk’un haberine göre Magic Johnson: “Rob’la birlikte Lue ile konuşurken ona kötü bir başlangıç yaparsak endişe etme dedik. LeBron James’in Miami’ye gittiğini gördük. Cleveland’a geri döndüğünü de. Takımda pek çok yeni etkili oyuncu olduğu için mücadele edecektir. Sonunda başaracağız ve gerçekten iyi bir takım olacağız.”

“Luke ve ekibi için heyecanlıyız. Bütün oyuncuları nasıl kullanacağını öğrenmek için çok çalışıyor. O kazanan biridir. Oynadığı zamanlarda da öyleydi. Warriors’un başında görev yaparken de. Burada da öyle olacaktır. İnsanlar takımınızda çok fazla yetenekli oyuncu olduğunda bunun bir sorun olacağını düşünüyor. Ama öyle değil. Biz çok fazla yetenekli oyuncu istiyoruz. Koç, oyuncularımızın kazanmalarını sağlayacak yolu biliyordur.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir