NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Brooklyn Nets

Geçtiğimiz sezonlara oranla bu sezon lige daha iddaalı bir giriş yapmak isteyen Brooklyn Nets , bu yaz dönemini kısmende olsa hareketli geçirdi.

Gelenler

Shabazz Naiper – Portland Trail Blazerzs

Ed Davis – Portland Trail Blazerzs

Treveon Graham – Charlotte
Hornets

Theo Pinson – North Carolina

Mith Creek- Würzburg
Jordan McLaughlin

Gidenler

Dante Cunnigham – San Antoino Spurs

Jahlil Okafor – New Orleans Pelicans

Nik Stauskas – Portland Trail Blazers

Jeremy Lin – Atlanta Hawks

Milton Doley – Atlanta Hawks

Timofey Mozgov – Orlando Magic

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle

Portland Trail Blazers’dan kadrosuna kattığı genç oyun kurucu Shabazz Naiper ile kadrosunu güçlendiren Brooklyn Nets kadrosundaki guard açığı kapatarak önemli bi hamle yapmış oldu. Ayrıca kadrodaki guard rotasyonuda çeşitlenmiş oldu. Brooklyn Nets’in yaz döneminde yaptığı bu hamle Brookyn Nets adına bu yazın en iyi hamlesi olarak gösteriliyor.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle

Bu yaz yaptıkları en kötü hamle ise Timofey Mozgov gibi bu ligin tecrübeli uzunlarından birini ellerinden çıkarmaları oldu. Brooklyn Nets adına bu yaz yapılan en kötü hamle olarak nitelendirilebilir.

Geçen seneki durumu

Geçtiğimiz sezonu Doğu Konferasında play-off potası hedefi dışında geçiren ve konferansını 12. sırada tamamlayan Brooklyn Nets oldukça kötü bir sezon geçirmişti.

Bu sezon ne yapar?

Geçtiğimiz sezona oranla daha genç ve daha aç bir kadro ile lige giriş yapacak olan Brooklyn Nets, Shabazz Naiper ve D’Angelo Russel önderliğinde play-off potasını zorlayacaklardır. Ligin sürpriz takımı olmamaları için hiçbir sebep yok. Özellikle gelişime açık ve aç oyuncuları sayesinde güzel bir sezon çıkarabilirler.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir