NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Chicago Bulls

NBA tarihinin hanedanları arasında gösterilen Bulls, özellikle Derrick Rose’un sakatlığının ardından hiç de iyi günler geçirmedi. Geçtiğimiz sezon Jimmy Butler’ı da göndererek yeni bir yapılanma içerisinde olan Chicago’nun bu sezon neler yapacağı merak konusu.

GİDENLER

Jerian Grant-Orlando Magic

Noah Vonleh-New York Knicks

Paul Zipser-

 

GELENLER

Jabari Parker-Milwaukee Bucks

Wendell Carter Jr-Draft

Antonio Blakeney-G Lig

YAZ DÖNEMİNDE YAPTIĞI EN İYİ HAMLE

Uzun zamandır başarıya hasret kalan Chicago’nun bu sezon başında yaptığı en iyi hamle kuşkusuz Jabari Parker olacak. Geçtiğimiz sezon sakatlıklarla boğuşan Parker, bir önceki sezon skorer kimliğini ortaya koyarak 51 maçta 20.1 sayı ortalaması yakalamıştı. Eğer sakatlık yaşamaz ise bu yönü ile Bulls’un skor üretme problemine çözüm olacaktır.

GEÇTİĞİMİZ SEZON NE YAPTILAR?

Geçtiğimiz sezonu 27 galibiyet-55 yenilgi ile kapatan Chicago playoff oynama başarısı gösterememişti. Jimmy Butler takası ile takıma katılan Zach LaVine’den sakatlık problemi sebebi ile neredeyse hiç yararlanamayan Bulls’un bu problemi takımın başarısını olumsuz etkilemişti.

BU SEZON NE YAPACAKLAR?

Zach Lavine’nin tam performansla dönecek olması ki açıklamalarından bunu anlıyoruz, Parker hamlesi ile Bulls playoff iddiasını artıracaktır. Doğu Konferansı’nın elit takımlarını bir kenara koyarsak Bulls’un 8.sıra için geçtiğimiz seneye göre daha iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir