NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Detroit Pistons

Sezona play-off hedefi ile başlamak isteyen Detroit Pistons Dwane Casey yönetiminde yepyeni bir görünüm sergilemek istiyor.

Kalanlar: Reggie Bullock, Andre Drummond, Henry Ellenson, Langston Galloway, Blake Griffin, Reggie Hearn, Reggie Jackson, Stanley Johnson, Luke Kennard, Jon Leuer ve Ishmael Smith.

Gelenler: Bruce Brown (University of Miami), Jose Manuel Calderon (Cleveland), Keenan Evans (Texas Tech), Zach Lofton (New Mexico State), Zaza Pachulia (Golden State), Glenn Robinson III (Indiana) ve Khyri Thomas (Creighton).

Gidenler: Dwight Buycks, James Ennis (Houston), Eric Moreland, Jameer Nelson ve Anthony Tolliver (Minnesota)

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle: Geçtiğimiz sezonu Cleveland Cavaliers ile geçiren 36 yaşındaki veteran Jose Manuel Calderon ile 1 yıl için 2.4 milyon dolar karşılığında anlaşan Detroit Pistons sahada ve soyunma odasında gerçekten katkı alabileceği bir oyuncuyu kadrosuna kattı.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle: Takıma Bench derinliği kazandıran Point Guard Dwight Buycks’ı takımda tutamadılar.

Geçen seneki durumu: Geçtiğimiz sezon ortasında takıma dahil edilen Blake Griffin ile pota altını güçlendiren Detroit Pistons, Andre Drummond – Blake Griffin ikilisi ile varlık göstermeye çalıştı. Normal sezonu 39 galibiyet ve 43 mağlubiyet ile tamamlayan Detroit Pistons Doğu Konferansını 9. sırada bitirerek playoff yarışı dışında kaldı. Kendi sahasında 25 galibiyet 16 mağlubiyet almalarına karşın deplasmanlarda 14 galibiyet 27 mağlubiyet almaları takımı playoff dışında bıraktı. 2017-18 sezonunda 8509 sayı üreten Detroit Pistons bu alanda 22. sırada yer aldı.

Bu sezon ne yaparlar?: Dwane Casey neler yapabileceğini kanıtlamış bir koç olarak takımın başında Detroit Pistons’a yeni bir görünüm katacaktır. Detroit yıllardır ortalamasının üzerinde savunma takımı olmuştur ve bu değişmeyecektir. Detroit’in elinde büyük bir ikili var. Şu anda NBA’deki en büyük ribaund tehditlerinden biri olarak Andre Drummond – Blake Griffin ikilisi ile pota altında rakiplerine karşı üstünlük sağlamaya çalışacaklar. Reggie Jackson’ın performansı takımın kaderini belirleyecek olsa da çok zayıf bir Doğu Konferansında playoff yapmak zor olmayacaktır.

Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir