NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Los Angeles Clippers

Geçtiğimiz sezon 42-40’lık bir istatistik yapıp Batı Konferansında 10. sırada kalan Clippers’ın bu yaz sezonundaki hamlelerinden sonra nasıl bir performans göstereceği merak konusu.
2013-2014 sezonundan bu yana Austin Rivers ilk kez Clippers kadrosunda olmayacak. Bu yaz Marcin Gortat ile takas olarak Wizards’ın yolunu tutan Rivers’ın böylece aynı zamanda koçu olan babası Doc Rivers ile yolları ayrılmış oldu.
Gerçek bir yıldız olmadan, Clippers muhtemelen takımı yeniden inşa etmek amacıyla lotaryaya konsantre olacaktır. Böylece maliyeti daha kontrollü bir kadro oluşturacaklardır.Ancak bu yaz, en azından şimdiye kadar, yeniden yapılanmaya giden bir takım görüntüsü çizmediler. Takım, Griffin takasında elde ettiği veteran oyun kurucu Avery Bradley ile yeniden anlaşma sağlayarak ve yaz sezonunda Mbah a Moute’yi takıma kazandırarak ise güçlü bir defansif hat oluşturdu.
Yeni sözleşme imzalanan oyuncuları takas etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığı da geçtiğimiz günlerde takım tarafından açıklanmıştı. Sinyaller, Rivers’ın sözleşmesini uzatarak, veteran pivot Marcin Gortat’ı takas ederek, Bradley’i takımda tutarak ve Mbah a Moute’i geri getirerek yarışın içinde kalmak istediklerini gösteriyor.
Ancak yapmak istedikleri şey eldeki malzemeyi düşününce çok da yeterli olmayabilir. Clippers, Denver, LeBron James liderliğindeki Lakers, Dallas ve Batı’da ilk sekizi zorlamak isteyen daha sağlıklı bir Memphis ile savaşmak zorunda kalacak.
İster playoff için savaşsın ister takasa girsin, sezon sonunda Clippers’ı playoff’u kaçırmış ve ilk tur draft hakkı elinde görmemiz çok olası bir ihtimal.
Ve hatta uzun vadede bu onlar için en iyisi olabilir.
Takım Kadrosu:

Beverley, Patrick
Bradley, Avery
Delgado, Ángel
Evans, Jawun
Gallinari, Danilo
Gilgeous-Alexander, Shai
Gortat, Marcin
Harrell, Montrezl
Harris, Tobias
Johnson, Wesley
Marjanović, Boban
Mbah a Moute, Luc
Motley, Johnathan
Robinson, Jerome
Scott, Mike
Teodosić, Miloš
Thornwell, Sindarius
Wallace, Tyrone
Williams, Lou

Gelenler: Shai Gilgeous-Alexander, Marcin Gortat, Johnathan Motley, Ángel Delgado, Mike Scott, Luc Mbah a Moute.
Gidenler:DeAndre Jordan, C.J. Williams, Miles Bridges, Austin Rivers, Maarty Leunen, Sam Dekker.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir