NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Los Angeles Lakers

Geçtiğimiz sezon Ingram, Kuzma, Ball gibi genç oyuncularının gelişimine ayıran Lakers, genç koçu Luke Walton önderliğinde playoff yapamamış olsada taraftarlarına ve serbest kalacak oyunculara büyük bir umut vaad etti. Çaylak Kuzma’nın beklentilerin üstünde performansı ve büyük beklenti içinde olunan Lonzo’nun saha görüşüyle büyük takdir toplaması Kobe sonrasında toparlanmaya çalışan camiaya oldukça yardımcı oldu.

Gidenler

Tyler Ennis – Fenerbahçe Doğuş

Malik Newman – Miami Heat

Andre Ingram – Serbest

Brook Lopez – Milwaukee Bucks

Channing Frye – Cleveland Cavaliers

Gary Payton II – Serbest

Isaiah Thomas – Denver Nuggets

Julius Randle – New Orleans Pelicans

Gelenler

Rajon Rondo – Free Agent

LeBron James – Free Agent

JaVale McGee – Free Agent

Lance Stephenson – Free Agent

Svi Mykhailiuk – Free Agent

Michael Beasley – Free Agent

Offseasonda Yaptıkları En İyi Hamle

Şüphesiz LEBRON JAMES. Tarihin en iyisi olup olmadığı tartışılan Lebron, tarihin en iyi takımı olup olmadığı tartışılan NBA’in en büyük şovuna transfer oldu. 4 yıllık anlaşma yapan LeBron, geldiği gün takımı şampiyonluk adayı yapmadı ancak taraftarlar gelecek 4 yıl için oldukça umutlu. Değil bu sezonun, son yılların en büyük transferi olabilir. LeBron genç oyuncuları büyütüp geliştirirken aynı zamanda seneye FA’dan alacakları bir yıldız oyuncu, LeBron’u NBA’de tekrar finale çıkartmaya yetebilir.

Offseasonda Yaptıkları En Kötü Hamle

Lakers’ın nu sezon yaptığı kötü bir hamle olduğunu düşünmüyorum. Bunun sebebi ise tabi ki aldıkları oyuncular değil, oyuncuların kontrat süresi. Rondo, MCGee, Stephenson, Beasle gibi normalde olsa çok kötü transferler diyeceğimiz isimler takımla sadece 1 yıllığına anlaştı ve çok da kötü transferler olarak durmadılar. Elbette bu transferlere gerek bile yoktu ancak Lakers şimdiden Salary capinde bulunan boşluğu serbest oyunculara işaret ediyor gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz Sezonki Durumu

Lakers normal sezonda aldığı 35 galibiyet ve 47 mağlubiyet ile Batı Konferansı’nı 11., ligi ise 21. sırada bitirdi ve en uzun süre playofflarda yer alamama serisini geliştirdi..

Bu Sezon Ne Yapar

Bu sezon Lakers’ın genç oyuncuların iyice kendini bulması ve potansiyellerine yaklaşma ihtimaliyle birlikte LeBron James eklenince en kötü ihtimalle playoff yapacaktır. Elbette camianın hedefi LeBron ve gençleri kaynaştırmak olacağı için saha içinde gösterilecek her güzel hareket taraftarı mutlu edecektir. Saha dışı sorunu yaşamaması ise çok büyük sürpriz olur. Rondo ve Stephenson gibi ruh hastalarının yanına Beasley ve MCGee de eklenince Lakers saha içinde başarılı olma ihtimali bir yana saha dışında ufak çaplı bir sirk olacak gibi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir