NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Miami Heat

Geçtiğimiz sezonu 44-38 derecesiyle Doğu Konferansında 6. sırada tamamlayan Miami Heat, Doğu’yu 3. sırada bitiren Philadelphia 76’ers ile karşılaşmış ve seriyi 4-1 kaybedip elenmişti. Bu yaz ‘Doğu’nun Sefiri’ LeBron James’in de Lakers’a katılmasıyla hemen hemen Play-Off yapan her takımın iştahı kabarmış olsa da Miami Heat, Boston,Philadelphia ve Toronto gibi takımların halen gerisinde.

GEÇTİĞİMİZ SEZON NE YAPTILAR?

Sezonu 44-38 dereceyle bitirdiler. Goran Dragic, Josh Richardson, Dwayne Wade, Dion Waiters, Hassan Whiteside gibi etkili bir beşe sahip olsalar da takım bütünlüğünü sağlayamamaları ve kısalardan aldıkları katkıyı uzunlarla destekleyemediklerinden dolayı istenilen başarıyı elde edemedi. 6.sırada sezonu tamamlayıp Sixers ile eşleşti. 2.maçta deplasmanda galip gelip saha avantajını ele geçirseler de seride aldıkları tek galibiyet olarak kaldı ve seriyi 4-1 kaybettiler.

TAKIMA KİMLER KATILDI?

-Duncan Robinson (Michigan)
-Malik Newman (University Of Kansas)
-Marcus Lee (California)
-Yante Maten

TAKIMDAN KİMLER AYRILDI?

Off-season’da takımdan ayrılan olmadı.Son sezonunu oynayacağını açıklayan Dwayne Wade’in yanı sıra Udonis Haslem, Wayne Ellington ve Derrick Jones ile yeni kontrat yapıp takımda tuttular.

2018-2019 MIAMI HEAT TAKIM KADROSU

Duncan Robinson
Rodney McGruder
Dwyane Wade
Goran Dragic
Wayne Ellington
Dion Waiters
Malik Newman
Tyler Johnson
Briante Weber
Justise Winslow
Derrick Jones Jr.
Jarnell Stokes
Kelly Olynyk
Marcus Lee
Yante Maten
Luke Babbitt
Udonis Haslem
James Johnson
Josh Richardson
Bam Adebayo
Hassan Whiteside

Koç: Erik Spoelstra

Off-Season’da Yaptıkları En İyi Hamle 

2018 NBA draftlarında draft haklarını daha önceden takasladığı için seçim yapmayan Miami Heat, takasla da takıma yeni oyuncu katmadı. Eldeki oyuncularını koruma politikası izleyen Miami Heat’in bu yaz yaptığı en iyi hamle olarak Dwayne Wade ve Wayne Ellington ile yeniden kontrat imzalamasını gösterebiliriz.

Gelecek Sezon Ne Yaparlar?

LeBron James’in ligin Batı yakasına geçmesi sonrası Doğu’da ortaya çıkan konferans şampiyonluğu iştahıyla bazı takımlar kadrolarını güçlendirmeye bazıları da elindeki kadroyu tutmaya odaklandı. Toronto DeRozan’ı Spurs’e gönderirken Danny Green ve Kawhi Leonard’ı aldı. Boston ve Phila ise zaten ellerindeki kadrolarla bile Doğu’yu çok rahat domine edebileceklerini geçen sezon göstermişlerdi. Kızışan liderlik yarışında Miami’nin yeri yeterli katkıyı yapamamalarından kaynaklı olarak bana göre geçen seneden farklı olmayacaktır. Play-Off potasının ikinci 4 takımından biri olarak Play-Off oynamaya hak kazanırlar fakat ilerleyebilecekler mi bunu hep beraber göreceğiz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir