NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Milwaukee Bucks

LeBron James’in Batı konferansına gitmesi ile Konferans finali için favorilerin arasından bir takımın azalması, Doğu’daki her takımın iştahını kabartmakta. Milwaukee Bucks da Giannis Antetokounmpo’nun dominantlığını daha da arttırarak Doğu’daki liderliğe dair önümüzdeki sezon planlarının bir ön izlemesini görmek isteyecektir.

Gelenler:   Mike Budenholzer (Koç), Pat Connaughton (Portland), Donte DiVincenzo (Villanova Wildcat) , Brook Lopez (Lakers), Ersan İlyasova (Philadelphia), Jaylen Morris (Atlanta), Christian Wood (Serbest)

Gidenler: Brandon Jennings , Jabari Parker (Chicago Bulls), Jason Terry

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle:  Koç Budenholzer tercihi,  Joe Prunty ve Jason Kidd gibi isimlerden sonra takım içinde bir gelişim sağlayabilir. Geçtiğimiz yıl set düzeninde zorluklar yaşayan bir takım için San Antonio’da Gregg Popovich’in yardımcılığından gelen tecrübeli bir isim toparlayıcı bir etki yaratacaktır. 

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle:    Takımın hala net bir şutör ihtiyacı devam etmekte, Thon Maker ve Giannis gibi isimlere eklenen Brook Lopez ile hacimli ve mobil çember çevresi bitiriciliği kazanan Milwaukee, henüz dış çizgiden üreteceği skorlar için öne çıkan bir isme sahip değil.

Geçen seneki durumu:   Giannis Antetokounmpo’nun sırtında Play Off’a katılma başarısı gösteren takım ilk turda Boston Celtics takımına elendi. Seriyi beklenmedik bir şekilde yedinci maça taşımayı başarmış olsalar da, pek de iyi bir sezon ve Play Off geçiremediler. Thon Maker’ın eşleşme boyunca fiziki avantajını ve ayak çabukluğunu kullanarak ortaya çıkarttığı etkili oyunu umut verici olsa da, seri içerisinde Giannis beklendiği kadar büyük çaplı bir etki açığa çıkartamadı. Yükselen ve alçalan form grafikleri ile başladıkları sezon içerisinde Jason Kidd’in de ayrılmış olması takım içerisindeki anlayışın da değişkenlik göstermesine sebep olmuştu. Kidd’in projesi olan Giannis’in 5 numarada çevresinde şutör kimlikli oyuncular ile  yer aldığı ana planın, Brandon Jennings gibi istikrar problemi yaşayan oyuncular kaynaklı çökmesi Bucks’ı tüm sezon boyunca doğaçlamaya itti. Yıl sonundaki en büyük kazanımları, Giannis gibi bir potansiyelin takımda kalma kararlığını medya önünde de dile getirebilmiş olması ve hala gelecek için umut vaad edebilmeleri olacak.

Bu sezon ne yaparlar?:   Geçtiğimiz sezon tüm istikrarsızlıklara rağmen, Hücum reytinglerinde ligin 7. sırasında yer alan Milwaukee Bucks, bu sezon da benzer bir grafiği Koç Mike Budenholzer önderliğinde yakalayacaktır. Thon Maker’ın ayak çabukluğu ile neler yapabileceğini gördük, kadroya yeni eklenen parçalar ile birlikte takımın ikili oyunlardaki etkinliğinin daha da artması bekleniyor. Mike Budenholzer, oyun düzenini Pick&Roll üzerine inşa eden bir koç ve geçtiğimiz yıl Hücum reytinglerinde 7. sırada yer alan takım için bu gelişim mutlaka asist rakamlarına da yansıyacaktır.  Play Off performanslarının geçtiğimiz yıldan daha farklı olmasına pek ihtimal verilmeyen Bucks, sezon sonunda beklediği gelişimleri elde eder ise Konferans Yarı finalinde görebileceğimiz bir takım olabilir. Hedefledikleri Konferans finali için Philadelphia ve Boston ekiplerine kıyasla oldukça zayıf kalan Bucks’ın kaderi Giannis Antetokounmpo’nun gelişimi ile de doğru orantılı.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir