NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Minnesota Timberwolves

Hâlâ genç bir kadroya sahip olsa da, Timberwolves için zaman doluyormuş gibi geliyor. Fakat bu sezon gençler daha çok öne çıkacak. Geçen sene “Power Rankings’te” 10. sırada olan Timberwolves, ESPN verilerine göre bu sezon 15. sırada yer alıyor.

Gidenler

  • Nemanja Bjelica
  • Cole Aldrich

Gelenler

  • Josh Okogie
  • Keita Bates-Diop
  • Anthony Tolliver
  • James Nunnaly
  • Luol Deng

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle

Takımına çok fazla isim katmayan Timberwolves, Draft ettikleri iki genç, Josh Okogie ve Keita Bates-Diop ile bir şeyler yapmaya çalışacak. Ayrıca Derrick Rose ile tekrardan kontrat imzalayan Timberwolves, Rose’un eski formuna az da olsa kavuşmasını bekliyor.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle

Nemanja Bjelica’yı kaybeden Timberwolves, onun boşluğunu tekrardan Fenerbahçe’den aldığı James Nunnaly ve Draft ettiği isimlerle doldurmak istiyor. Fakat çaylakların ya da Avrupa’dan NBA’e tekrar geçiş yapan Nunnaly’nin, Bjelica kadar katkı yapıp yapamayacağı ise merak konusu.

Geçen seneki durumu

Geçen sene son saniyede Playoff yapan Timberwolves cephesi, normal sezonu 47 galibiyet ve 35 mağlubiyet ile 8. sırada tamamlamıştı. Birinci Playoff turunda ise Houston’a karşı 4-1 kaybederek sezonu kapatmıştı.

Bu sezon ne yapar?

Bu sezon Timberwolves’un daha çok genç ile oynayacağını ve Batı Konferansı’nın çok daha güçlendiğini varsayarsak, Timberwolves’un Playoff yapması zor gibi gözüküyor. Fakat Timberwolves krizi bir fırsata çevirebilir. Eğer Timberwolves, gençleri geliştirmeye ve önümüzdeki sezon ki Draft’ından oyuncu kapmaya bakarsa, iyi bir sezon geçirir diyebiliriz.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir