NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – New York Knicks

New York Knicks, Carmelo Anthony’nin gidişinden sonra istikrarsız bir görüntü çizdi. Geçen sezonda inişli-çıkışlı performans gösteren takımın bu senede bir şeyler yapacağını düşünmüyorum.

Gidenler: Kyle O’Quinn, Michael Beasley

Gelenler: Mario Hezonja, Mitchell Robinson, Kevin Knox, Allonzo Trier

Kalanlar: Luke Kornet, Isaiah Hicks

Offseasonda yaptığı en iyi hamle

Mario Hezonja: 23 yaşındaki Hırvat guard geçtiğimiz sezon Orlando Magic’de iyi bir sezon geçirdi. Özellikle Payton’ın takaslanması sonrasında performansını arttırmıştı. Halen gelişime açık olan Hezonja’nın Knicks için iyi bir hamle olduğunu düşünüyorum.

Offseasonda yaptığı en kötü hamle

Michael Beasley: Knicks’in kadroda kısa forvet derinliği yokken özellikle geçen sezon takımın iyilerinden olan Michael Beasley’i ellerinde tutamadılar. Halen yapılan hamleler ile Beasley’in yerini doldurulacağını düşünmüyorum ve yapılan hamleler ile gelecek sezon da kısa forvet sıkıntısı çekecekleri kesin.

Geçen sezon ne yaptı?

New York Knicks, geçen sezon Carmelo’nun gidişinin ardından istikrarsız bir görüntü çizdi. İnişli-çıkışlı performans sergileyen Knicks sezonu Doğu’da 11.sırada tamamlamıştı (29-53). Sezon ortalarına doğru play-off yarışı içinde yer alsalarda art arda gelen mağlubiyet serileri ile Knicks hızlıca play-off potasından uzaklaşmıştı.

Bu sezon ne yaparlar?

Kristaps Porzingis önderliğinde Knicks, iç saha performansı ile etkili olabilir. Ancak ben bu sezonunda boş geçeceğini düşünüyorum. Play-off yapmaları az bir ihtimal.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir