NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Sacramento Kings

DeMarcus Cousins’ın gidişinin ardından gençlere yönelen Sacramento Kings, geçen sezonu 27 galibiyet ile 12.sırada bitirdi. Bu sezon da kadrosunu büyük ölçüde gençler ile takviye eden Kings’in gelecek sezonda play-off ihtimali çok zayıf bir ihtimal gibi duruyor.

Gidenler: Gary Trent Jr., Garrett Temple

Gelenler: Marvin Bagley III, Deyonta Davis, Ben McLemore, Nemanja Bjelica

Kalanlar: Serbest olup da kalan olmadı.

Offseasonda yaptığı en iyi hamle

Marvin Bagley III: Draftın 2.inci ismi olan Bagley, özellikle atletik yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Artılarından bir kaçına bakarsak, hücumda çok etkili, çok iyi bir atlet ve topu alıp sahadan sahaya tek başına topu getirip bitirebiliyor. Ayrıca Bagley, şut ritmi iyi bir oyuncu, bu onun kendisini NBA’de kendisini üst seviyelere çıkarabilmesine olanak sağlayabilir. Eksileri de artıları kadar fazla. Yine bir kaçına bakarsak, savunma iç güdüleri kötü bir oyuncu, perdelemede çabuk dağılabiliyor, savunmada bazen adam kaçırabiliyor ve kötü bir çember savunucusu. Ancak ben Bagley’in zamanla kendisini geliştirip iyi yerlere gelmesini bekliyorum.

Offseasonda yaptığı en kötü hamle

Nemanja Bjelica: Eski Fenerbahçeli Bjelica, NBA’ye geldiğinden beri beklenilen performansı veremedi. Minnesota’ya geldiğinden beri 3 sezondur benchte havlu salladı desek sanırım yanlış olmaz. Aslında aldığı süreye göre çok vasat bir performans göstermedi ancak iyi olduğu söylenemez. Bjelica, Kings’de daha fazla sorumluluk alacağı belli ve bu sezon kendini bulmaya çalışacak ancak önünde potansiyelli gençler var. Bjelica’dan bu saatten sonra iyi bir performans beklemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. İlk günden beri diyorum ah Bjelica’m keşke o uçağa atlayıp gitmeseydin.

Geçen sezon ne yaptı

Geçen sezon ağırlığı gençlere verip sezonu en iyi yerde bitirmeye çalışan Kings’in ligin en iyi yerde bitirdiğini düşünüyorum(25-57). Geçen sezon Warriors (2), Cleveland, Rockets, Thunder’ı devirmeyi başardılar. Yer yer iyi performans gösterseler de sezon boyu vasatı aşamadılar. Sacramento, geçen sezon 8104 sayı ile ligin en az sayı atan takımı oldu. Kings, Suns’dan sonra iç sahada en az kazanan takım. (14)

Bu sezon ne yaparlar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi fazla söylenecek bişey veya beklentimiz yok. Genç ve potansiyelli oyuncular ile sezonu en iyi yerde ile bitirmeye çalışacak. İç saha performansı ile etkili olabilirler ancak play-off ihtimalleri çok zayıf.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir