NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Utah Jazz

Utah Jazz geçtiğimiz sezonu beklenenin aksine oldukça başarılı geçirdi.Takımın yıldızı Gordon Hayward yaz döneminde takımdan ayrılıp Boston Celtics ile anlaşmıştı. Rudy Gobert’in savunmada büyük işler yapmasına rağmen hücumda yetersiz olmasından dolayı bir şeyler yapılması gerekliydi.
Sezon öncesinde ki draftta Donovan Mitchell’ı seçildikten sonra takas yoluyla kadrosuna dahil eden Utah Jazz’in neden böyle bir şey yaptığı daha sonradan Mitchell’ın takımı playofflara taşımasıyla daha iyi anlaşıldı. Hatta sezonun ilerleyen dönemlerinde Utah Jazz yöneticilerinin sezon öncesi denemelerde Donovan Mitchell’ı izledikten sonra herkesi tembihleyerek Mitchell ile ilgili hiçbir şeyin konuşulmamasını sağladıkları haberleri çıkmıştı. Geçen sene iyi bir draft analiziyle takımın savunma yıldızı Rudy Gobert’in yanına hücumun liderliğini yapacak ikinci yıldızı da takıma katan Jazz sezonu 48 galibiyetle tamamlayarak batı konferansındaki playofflara 5.sıradan katılmaya hak kazandılar.
Playofflarda kendileriyle aynı sayıda galibiyet alan 4.sıradaki son mvp Russell Westbrook’un takımı Oklahoma City Thunder ile eşleşmişlerdi. Thunder’ı 6.maçlar sonunda 4-2 ile eleyerek bir üst turda Houston Rockets ile eşleşmişlerdi. 4-1 kaybedilen seri sonrası sezonu kapatan Utah Jazz istediği takım yapısını oturtmuştu.

2018-19 Sezonu
Draftta Duke Üniversitesi’nden Grayson Allen’ı seçen Jazz yaz döneminde de oldukça sakindi. Takıma dışardan büyük bir ekleme yapmayan Utah Jazz önceliğini takım içinde sözleşmeleri sona eren oyuncularına verdi. Dante Exum, Derrick Favors ve Raul Neto ile yeniden anlaşan Jazz geçen sezonki takımı büyük ölçüde korumuş oldu. Ana rotasyonda bulunup takımdan ayrılan tek isim ise Jonas Jerebko oldu.
Geçen sezon elde ettikleri başarıyı bir yıldız daha alarak değil de elindeki isimleri parlatarak yoluna devam etmek isteyen Utah Jazz’in bu sezon ki ilk ve en önemli hedefi Rudy Gobert’i sakatlıklardan uzak tutmak olacaktır. Bir hücum lideri, bir savunma lideri ve üç rol oyuncusu ile klasik bir NBA takımı görüntüsü çizen Utah Jazz’in bu sezonki lig hedefi geçen sezondan daha rekabetçi geçmesi beklenen batı konferansında yeniden playoff yaparak istikrar sağlamak.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir