NBA Günlükleri

Steve Kerr’in Green’e Kıssadan Hissesi

Golden State Warriors, şu an ligin özgüveni en yüksek ekibi ve kazanma alışkanlıkları üst düzeyde. Fakat maçların bazı anlarında gerçeklerden uzaklaşıp şov peşinde koştukları anlar oluyor.

Koç Kerr de bu durumdan pek hoşlanmıyor. Takımının ne olursa olsun ciddiyetten uzaklaşmaması gerektiğini düşünüyor. Steve Kerr, The California Sunday Magazine‘den Kit Rachlis’e maç içinde geçen bir olayı ve maçtan sonraki antremanı anlattı:

“Geçtiğimiz sezon bir maçta ikiye bir hızlı hücuma çıkıyorduk. Top Draymond Green’in elindeydi ve Stephen Curry de üç sayı çizgisine doğru koşuyordu. Draymond Green istese pozisyonu smaçla bitirebilirdi çünkü savunmacı Curry’e doğru koşuyordu ama Draymond, smaç yerine Steph’e pas vermeyi tercih etti. Curry de üç sayılık atışı kaçırdı. Yardımcılarıma dönüp ‘Ne yapıyoruz biz böyle? Lütfen yalnızca iki sayıyı yapın’ dedim. Draymond Green’e bunu anlatabilmek için seçeneklerim neler diye düşündük ve yaratıcı bir şekilde yapmaya karar verdik. Ertesi gün antrenmanda Blackjack oyununu anlatan bir video açtık ve orada şöyle diyordu: Asla, asla 10’ları bölme. Neden daha iyi bir ele ulaşmak için elindeki kazanan eli bırakasın?”

Draymond Green, koçunun bu kıssadan hissesine ne kadar aldı bilinmez fakat bunu ömrü boyunca aklından çıkarmaması gerekir.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir