NBA Günlükleri

Tony Parker, neden Charlotte Hornets’ı tercih ettiğini açıkladı

17 yıllık San Antonio Spurs kariyerini sonlandıran 6 kez all-star olan ve 4 kez NBA şampiyonluğu yaşayan Tony Parker neden Charlotte Hornets’ı tercih etmesi ile ilgili konuştu.

Geçen Temmuz ayında 2 yıl için 10 milyon dolar karşılığında Charlotte Hornets’a imza atan Parker, açıklamasında şu demeçlere yer verdi;

”Spurs bana Charlotte gibi aynı teklifi yaptı fakat onların teklifi farklı bir roldeydi. Bu para ile ilgili değildi. İnsanların bunu bilmesi önemli çünkü Spurs’ün bana bir şey teklif etmediğini düşünen çoğu insan kulübe kızıyor. Evet bana benzer bir teklif yaptılar ancak asistan koç olarak devam etmek istemiyordum. Ve ben oynamak istediğimde bana teklif ettikleri rol buydu”. 

”Ve Michael Jordan yani idolüm beni arayıp teklif yapınca hemen kabul ettim. Kariyerimi bu kulüpte bitirmek istiyorum, bu benim için özel bir şey çünkü benim basketbol oynamamın sebebi Jordan”. açıklamalarında bulundu.

Geçen sezon 60 maçta forma giyen 36 yaşındaki Fransız yıldız, ortalama 18,5 dakika süre alırken, 7.7 sayı, 1.7 ribaund ve 3.5 asist ortalamaları ile oynadı.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir