NBA Günlükleri

D. Ainge: Kyrie Dünya’daki En İyi Oyuncu Olabilir

Boston Celtics Genel Menajeri Danny Ainge; Kyrie Irving’in belli bir yetenek tavanının bulunmadığını söylüyor.

5 kez All-Star olan Kyrie Irving; kendi ağzından, Celtics Franchise’ıyla uzun dönem anlaşma sağlamak istediğini söyledi. The Athletic’den Joe Vardon’a açıklamalarda bulunan Danny Ainge; ”Kyrie Dünya’daki en iyi oyuncu olabilir.”  dedi ve ekledi.

”Geçen yılkinden daha olgun bir Kyrie görüyorum. Hayatındaki durumundan, organizasyondan, oyuncu olarak içinde bulunduğu durumdan yani her şeye bakınca burada kendisini çok rahat hissediyor. Bence bir lider olma konusunda çok istekli. İstekli derken, takımın skor yükünü çekme veya takımımızdaki en verimli oyuncu olma konusundan bahsetmiyorum. O gerçekten takımdaki herkesi olabildiğince kendi standartlarının en üst seviyesinde tutmak istiyor.”

Irving, Temmuz Ay’ında 2019-2020 yılı için olan $21.3M lık kontratını kullanmayarak serbest oyuncu olabilir ve Boston Celtics de Kyrie Irving’e 5 yıllığına $189M doları bulabilecek maksimum kontrat önerebilir. Celtics’in bu kontratı verip Irving’i takımda tutması sürpriz olmayacaktır.

Kyrie Irving, geçen yıl diz ameliyatı geçirmeden önce takımla 60 maça çıkmıştı ve bu 60 maçta maç başına 24.4 Sayı 5.1 Asist 1.1 top çalmayla oynamıştı. Şut yüzdeside %49.1’e kadar çıkmış ve kariyerinin en iyi şut isabeti yakaladığı yıl olmuştu. Üçlüklerden de %40.8’lik bir yüzde yakaladı.

Sağlıklı bir kadroyla Irving, bu sene Jaylen Brown, Jayson Tatum, Gordon Hayward ve Al Horford’ın yanında görev alacak ve Celtics’i 2010 yılından sonra ilk kez Final’lere götürmek için takımına liderlik edecek.

 

KAYNAK: bleacherreport.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir