NBA Günlükleri

David Robinson: ”Parker bir Spurs efsanesi.”

Spurs formasıyla 14 sezon mücadele eden efsane pivot David Robinson, kendisine gelen çeşitli soruları cevaplandırdı.

Tony Parker’ın Charlotte Hornets’a gitmesi hakkında ne düşünüyorsun?

-Bence karşılıklı verilmiş bir karardı. Tony, Spurs’ün gençlerine güveniyor ve onların önünü açmak istedi. Bizim için Tony bu takımın en büyük efsanelerinden biri ve onun oynayabileceği ve mutlu olacağı bir yerde olması bizi de mutlu eder.

MJ’nin takımı Parker’ın oynaması için uygun bir ortam mı?

-Bunu görmek için sabırsızlanıyorum. Charlotte ilginç bir takım. Orada bir yapı inşa etmeye çalışıyorlar ki bu zorlu bir iş. Ancak doğru parçaları bulup eklemeye çalışıyorlar. Bence Tony, bu yapıda liderlik ederek deneyimiyle çok şey katabilir.

LeBron’un Lakers’a transferi hakkında ne gibi düşüncelerin var?

-Muazzam bir şey! Lakers genç bir takım ve muazzam yetenekleri var. Bir dünya yıldızı ile bu yeteneklerin nasıl gelişeceğini göreceğiz. Çok iyi olabilirler ancak kişisel olarak en azından şu an şampiyonluk seviyesinde olabileceklerini düşünmüyorum. Golden State’yi yenmek oldukça zor ve bunu başarabilecek daha tecrübeli takımlar var.

Marco Belinelli’nin Spurs’e geri dönmesi hakkında ne düşünüyorsun? Manu Ginobili’nin Spurs için yaptığı şeyi taklit edebilir mi?

-Manu Ginobili’nin Spurs için yaptıklarını taklit ederse, bu harika olurdu! Ancak o seviyeye ulaşmanın çok mümkün olduğunu düşünemiyorum. Sonuçta Manu potansiyel bir Hall of Fame. Ancak Marco’yu da çok severim. Spurs açısından iyi bir transfer oldu.

Spurs bu sezon bir playoff takımı mı?

-Yani geçtiğimiz sezon kadrosunda Kawhi olmasına rağmen yararlanamadılar ve buna rağmen playoff yapılar. LaMarcus ve Derozan ile birlikte güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Dejounte Murray daha deneyimli ve masaya biraz yetenek ve tutarlılık getiriyor. Patty Mills harika bir oyuncu. Güzel parçalarımız var, çok iyi bir ekibe sahibiz, olgun ve tecrübeli bir ekibimiz var, bu yüzden bu sene gökyüzünün gerçekten sınırı yok.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir