NBA Günlükleri

Fenerbahçe Kayıpsız Devam

Turkish Airlines Euroleague’de ikinci hafta müsabakalarında temsilcimiz Fenerbahçe, Rus temsilcisi Khimki Moskova’yı ağırladı. Özellikle ikinci yarısı büyük bir çekişme içinde geçen maçta temsilcimiz Fenerbahçe sahadan 93-85’lik skorla galip ayrılarak ikide iki yaptı.

Müsabakanın en skorer ismi 26 sayıyla Alexey Shved olurken Fenerbahçe’de en çok sayı üreten isim 16 sayıyla Nicolo Melli oldu. Fenerbahçe’de Melli 16, Datome 14, Dixon 14, Sloukas 13, Jan Vesely 12, Kalinic 10, Tyler Ennis 5, Guduric 5, Lauvergne 4 sayı üretirken Khimki Moskova’da Shved 26, Crocker 17, Mickey 12, Gill 10, Dee Bost 8, Thomas 6, Markovic 3, Jenkins 3 sayı ile müsabakayı tamamladı.

Mücadeleye ev sahibi Fenerbahçe Sloukas,Guduric,Melli,Datome,Vesely beşiyle başlarken konuk takım Khimki Moskova ise Shved,Bost,Crocker,Gill,Mickey ile parkede yerini aldı.

1.ÇEYREK: Karşılaşma, maçın ilk saniyesinde hava topuna çıkarken Jordan Mickey tarafından Jan Vesely’e yapılan faul sonrası Fenerbahçe hücumu ile başladı. Maçın ilk sayıları serbest atış çizgisine gelen Nicolo Melli’nin iki sayısıyla başladı. Rus temcilsinde ise ilk sayılar Jordan Mickey’den geldi (2-2). İlk bölümde dış atışların konuştuğu maçta Fenerbahçe’de Datome, Khimki Moskova’da ise Alexey Shved etkili oldu. Khimki’nin yüksek yüzdeli üçlüğüne Sloukas cevap verdi(15-11) ve karşılaşmada ilk molayı Georgios Bartzokas aldı. Moladan Guduric-Melih değişikliğiyle dönen Fenerbahçe’de Gigi Datome de kısa sürede iki faul yaparak kenara geldi. Özellikle Alexey Shved’in dış atışlarıyla oyuna tutunmaya çalışan Khimki Moskova karşısında Fenerbahçe ilk çeyreği 25-18 önde kapadı.

2.ÇEYREK: İkinci çeyrek Joffrey Lauvergne’nin etkili oyunuyla başladı ve kısa sürede fark sekize çıktı (32-24). Rus temcilcisi Khimki Moskova ise onda sekiz üçlük isabetiyle oyuna tutundu. Bench’ten gelen Kalinic’in basket faulü sonrası koç Bartzokas mola aldı. Mola dönüşü temsilcimizde Nicolo Melli boy gösterdi ve fark 10’a çıktı (50-40). İlk yarı, Nikola Kalinic’in asisti Kostas Sloukas’ın son saniye üçlüğü sonrası 54-43 bitti.

3.ÇEYREK: Müsabakada ikinci yarı Khimki Moskova’nın hücum faulü ile başladı. Çeyrekteki ilk sayılar ise Alexey Shved’den geldi. Temsilcimiz Fenerbahçe çeyreğe alan savunması ile başlarken verdiği boşluklar sonrası Khimki Moskova dış atışlardan sayılar bularak 10-0’lık seri yakaladı. Fenerbahçe’nin ilk sayıları ise çeyreğin bitimine 5.23 dk kala Jan Vesely’den geldi. Daha sonra 5-0’lık seri yakalayan temsilcimiz, Khimki Moskova’nın öne geçmesine izin vermedi. Çeyreğin sonlarına doğru Bobby Dixon sahne aldı son 10 dakikaya 3 sayı farkla önde girdik (66-63).

4.ÇEYREK: Oyunun son bölümü Fenerbahçe’nin top kayıpları ve Khimki Moskova’da Tony Crocker’in üçlüğü ile başladı. Bir ara eşitliğin yaşandığı maçta özellikle Bobby Dixon’ın etkili oyunu sonrası temsilcimiz Fenerbahçe sahadan 93-85 galip ayrıldı ve Turkish Airlines Euroleague’de ikide iki yaptı.

Furkan Bahar

One Comment

  1. Burak

    18 Ekim 2018 at 10:11

    Teşekkürler Furkan bey 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir