NBA Günlükleri

Furkan Korkmaz, ” Hedefim bu sezondu.”

Philadelphia 76ers forması giyen milli oyuncumuz Furkan Korkmaz, takımının Orlando Magic ile karşılaştığı maçta iyi bir performans ortaya koyarak Sixers‘ın galibiyetinde önemli bir rol oynadı.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Furkan Korkmaz;

“Geçen yıl gerçekten çok çalıştım. Her geçen gün daha iyi, daha deneyimli olduğumu düşünüyorum. Benim için bu takımda oynamak gerçekten çok keyifli. Bu yaz da güzel bir deneyim oldu benim için. Gelişmeye devam etmem gerekiyor. Hücumda herkes neler yapabileceğimi biliyor. Özellikle savunmada kendimi daha çok göstermem lazım. Her zaman dediğim gibi, hedefim bu sezondu ve artık rotasyonda olacağım.” dedi.

Açıklamalarına devam eden milli oyuncu;

“Buradaki herkes iyi oyuncu. Genç bir takımız ama bence gerçekten iyi bir deneyimimiz var. Oyunu iyi anlıyoruz. Benim en iyi yaptığım şeyi yapmam lazım. İnsanlara neler yapabildiğimi göstermem lazım. Neler yapabildiğimi bildiklerine eminim ama daha fazla görmek istiyorlar ve bu yüzden göstermeye devam etmem lazım.” ifadelerini kullandı.

Furkan Korkmaz’ın 18 sayı ile oynadığı sezon öncesi hazırlık maçında Philadelphia 76ers, Orlando Magic’i 120-114 mağlup etmeyi başarmıştı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir