NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Golden State Warriors

Son dört yılda üç kez NBA şampiyonluğu yaşayan ve uzun bir süre daha NBA şampiyonluğunun 1 numaralı adayı olacak Golden State Warriors, 2018-2019 sezonunda birbirine daha da alışacak çekirdek kadrosuyla sezona hazırlanıyor.

Toronto Raptors, Houston Rockets ve Los Angeles Lakers’ın yaz döneminde yaptığı hamleler, Boston Celtics’in süperstar oyuncularına kavuşması….Golden State Warriors’ın hanedanlığına son vermek için birçok takım pusuya yatmış durumda.

 

Gelenler: DeMarcus Cousins, Jonas Jerebko, Tyler Ulis, Danuel House, Alfonzo McKinnie, Marcus Derrickson, Kendrick Nunn, Jacob Evans

Gidenler: Nick Young, Zaza Pachulia, David West, JaVale McGee

Kalanlar: Kevin Durant, Kevin Looney

 

Off-season’da yaptıkları en iyi hamle?

Sürprizlerle dolu bir yaz dönemini daha geride bırakırken, durduk yere gündeme bomba gibi düşen en önemli hamlelerden biri DeMarcus Cousins’ın son şampiyon ekibe minimum kontratla geçmiş olmasıydı. Pota altında JaVale McGee ve Zaza Pachulia gibi isimlerle yeni sözleşme yapmayıp, Kevin Looney’e daha fazla süre vermeyi planlayan GSW teknik ekibi, birden elinde All-star pivot DeMarcus Cousins’ı buldu. Şu anda ameliyat sonrası tedavileri süren ve ufak çaplı çalışmalarına devam eden Cousins’ın yeni yıla kadar forma giymesi beklenmiyor.

Son yıllarda her sezona şampiyonluk parolasıyla giren ve neredeyse her maça favori çıkan GSW’nin ilk 5’inde artık beş All-star oyuncu olması geri kalan 29 takıma gözdağı vermelerine yetiyor

Bu sezon ne yaparlar ?

.LeBron James’in Los Angeles Lakers’a gelmesi, Carmelo Anthony’nin Houston Rockets’a geçmesi, Kawhi Leonard’ın Toronto Raptors’a takaslanması veya Paul George’un Oklahoma City Thunder’da kalması Golden State Warriors’ı kendi konferansında etkilemeyecektir. Geçtiğimiz sezon içerisinde olduğu gibi bu sezon da inişli çıkışlı performans göstermesi muhtemel olan Warriors’ın ana hedefi play-off dönemine sağlıklı bir şekilde girmek. Teknik ekibin ve oyuncu grubunun en fazla dikkat ettiği konu da bu. Takımdaki oyuncu kadrosunu play-off dönemine hazırlamak, sağlıklı kalmak ve rakiplerinin durumlarına bakmadan kendi form düzeylerini korumak Warriors’ın en büyük amacı.

David West gibi önemli bir lideri kaybeden ancak hem çekirdek kadronun daha da birbirine alışmış olması hem de sezon ortasından itibaren Cousins’ın ilk 5’e yerleşecek olması Warriors’ın Batı Konferansı’nda hala zirvede kalacak olmasını sağlayacaktır.

 

Son iki sezonda evinde rakibine diş geçiremediği Boston Celtics’in Gordon Hayward-Kyrie Irving ikilisine sağlıklı bir şekilde kavuşması insanları olası bir Boston Celtics-Golden State Warriors NBA Finali eşleşmesi için heyecanlandırıyor. Zira, Boston Celtics otoritelerce 2018-2019 NBA Finalleri’ne Doğu Konferansı’ndan gidecek takım konumunda.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir