NBA Günlükleri

Irving, Celtics’e Katılması İçin A. Davis’le İletişime Geçti

Boston Celtics Guard’ı Kyrie Irving, Anthony Davis’in olası Boston Celtics’e takası için AD ile iletişime geçti.

Anthony Davis’in 2021’de Serbest Oyuncu piyasasına girmeden önce hala New Orleans Pelicans ile 3 yıllık bir anlaşması bulunuyor.

Irving’in önümüzdeki sezon oyuncu opsiyonu bulunan kontratını uzatmayıp başka bir takımla imzalayacağı konuşuluyordu fakat dün akşam Kyrie Irving, Boston Celtics’in kombine bileti bulunan taraftarlarına özel gününde, Boston Celtics’le sözleşmesini uzatmak istediğini söyleyerek bu spekülasyonlara son noktayı koydu.

Celtics’in Anthony Davis’le uzun zamandır ilgilendiği herkes tarafından biliniyor. USA Today’den Jared Weiss, Boston Celtics’in; Şubat Ay’ında gözünü Anthony Davis’e dikeceği ve takasa uygun olduğu andan itibaren takas için her şeyi yapacağını belirtti.

Anthony Davis geçen aylarda menajerini değiştirdi ve LeBron James’inde menajerliğinin yürütüldüğü Klutch Sport ile anlaştı ve şuan da menajerliğini Rich Paul yürütüyor. Anthony Davis’in menajerliğini yapan Rich Paul geçen ay ESPN’den Brian Windhorst’a yaptığı açıklamada; ” Anthony’nin menajerini değiştirmesi takımdan ayrılmak istemesi anlamına gelmiyor” dedi.

New Orleans’ın diğer NBA takımlarına karşı en büyük avantajı Anthony Davis’e Super Maximum Kontrat verebiliyor olması.

Bir şeyler değişir ve Anthony Davis, New Orleans’tan ayrılmaya karar verirse, Boston Celtics onlar için en ideal takas partnerlerinden biri olacaktır. Boston’ın birçok genç ve yetenekli oyuncusu bulunuyor. Jaylen Brown ve Terry Rozier bu takasın ana parçaları olabilirler.

Eğer Celtics, Anthony Davis’i kadrosuna katar ve yanında da Irving, Gordon Hayward ve Jayson Tatum’la onu desteklerse Golden State Warriors ile yüzleşebilir. Daha iyi ve daha derin bir ilk 5’e sahip olabilirler.

Boston Celtics, Anthony Davis’i kadrosuna katamasa bile 2018-2019 yılı için Doğu’da NBA Final’ine çıkmak için hala en büyük aday olacaklar.

 

KAYNAK: bleacherreport.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir