NBA Günlükleri

Kawhi Leonard’ın Performansı Büyülüyor

San Antonio Spurs’ün geçen sezon en çok başını ağrıtan konu şüphesiz Kawhi Leonard’tı. Bir önceki playofflarda sakatlanan ve geçen sezon sadece 9 maça çıkan Leonard’ın yaz döneminde nereye gideceği uzun süre gündem olmuştu.

Uzun süren görüşmelerin ardından Toronto Raptors’a takaslanan Leonard’ın burada mutlu olup olmayacağı ve sezon sonu kontratını uzatıp uzatmayacağı hala konuşuluyor. Fakat Kawhi Leonard’ın sahadaki performansı bu konuşmaları unutturacak gibi görünüyor.

Şu ana kadar oynadığı 4 karşılaşmayı da kazanan Raptors’ta Kawhi Leonard 26 sayı, 9 ribaund, 3 asist ortalamaları yakalayarak eski günlerine döndüğü sinyalini verdi. Saha içi isabeti %46, üç sayı isabeti %47 ve serbest atış çizgisinden %93 oranında isabet bulan Kawhi’ın sahada mutlu tavırları da göze çarpıyor.

Normal sezon başarısından daha çok playoffta ilerlemeyi hedefleyen Raptors yönetimi; bu amaçla köklü bir değişikliğe gitmiş ve DeMar DeRozen’ı gönderip yerine Kawhi Leonard’ı almıştı. Eğer Kawhi’ın bu formu devam ederse yönetim bu hamlenin meyvelerini toplayacak gibi görünüyor.

Kaynak: thescore.net

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir