NBA Günlükleri

Kawhi Var Sorun Yok:113-101!

Doğu konferansının en iddialı takımlarından ikisinin mücadelesinde Toronto Raptors, evinde ağırladığı Boston Celtics’i Kawhi Leonard’ın harika performansı ile 113-101’lık skorla mağlup etti.

Savunma ağırlıklı ilk çeyreği Boston, 18-25’lik skorla önde kapattı. 2. çeyrekte seyir zevki yüksek bir basketbol sergilendi. Karşılıklı sayılar ile heyecan kazanan maçın devresine, Boston 53-49’luk üstünlük ile girdi. 3. çeyrekte Kawhi’ın etkili oyunu ile ritim bulan Toronto rakibinin bulduğu basketlere cevap vermeyi bildi ve uzun bir aradan sonra maçın üstünlüğünü ele alarak son çeyreğe 82-79’luk skorla üstün girdi. Son çeyrekte iki takımda maçı kazanmak adına elinden gelen gayreti sergilesede Toronto Raptors, üstünülüğü elinde tutmasını bildi ve maçı 113-101’lik skorla kazanarak 2’de 2 yaptı.

Evinde 2. maçınıda kazanmasını bilen Toronto Raptors cephesinde Kawhi Leonard 31 sayı 10 ribaund ile double-double yaparak galibiyetin mimarı oldu. Serge Ibaka 21, Kyle Lowry ise 15 sayı ile galibiyete katkı verdi.

Bu sezon ilk yenilgisi ile tanışan Boston’da, Kyrie Irving’in 21 sayılık performansı yeterli olmazken, Jayson Tatum 16 sayı 9 ribaund ile mücadele etti. Al Horford ise 14 sayı 10 ribaund ile double-double yaptı.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir