NBA Günlükleri

Kevin Love: “Yeniden yapılandırma sürecinde olmak istemedim”

Cleveland Cavaliers’ın All-star forveti Kevin Love, yaz döneminde takımda kalmış ve 4 yıl için 120 milyon dolar değerinden kontrata imza atmıştı.

Kevin Love, Cavs yönetimiyle anlaşmadan önce takımın yeniden yapılandırma sürecinde olup olmadığından emin olmak istemiş.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan 30 yaşındaki forvet: “İstemediğim tek şey, yeniden yapılandırmaya girecek veya ligde rekabetçi bir pozisyonda olmayacak takımda yer almaktı. Minnesota Timberwolves formasını giyerken birkaç yılım böyle geçmişti ve daha sonra yeniden yapılandırmaya girmiştik. Yine de ben yeni bir süreç içinde olmamızı ama rekabetçi olmamızı da istiyorum. Cleveland Cavaliers yöneticileri bana yeniden yapılandırma sürecine girmeyeceğimizi anlattı. LeBron James’i kaybettiğinizde neler olacağını biliyoruz ama çalışmaya devam eden bir ekibin parçası olmak ve önümüzdeki senelerde başarılı olmak için burada kaldım. Yönetim, menajerim ve aramdaki sözleşme koşulları süreci çok hızlı gelişti. Burada kalmak istediğimi biliyorlardı. Onların da beni istediği gayet açıktı. O yüzden herhangi bir anda ‘Tamam, bu iş artık yürümüyor.’ dediğim bir nokta olmadı.” dedi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir