NBA Günlükleri

Kobe Bryant ”FAKE” Olayının Perde Arkası

Dün spor tarihinin en havalı anlarından birinin gerçek olmadığını iddia eden spor sayfaları oldu. 7 Mart 2010’da Orlando Magic-Los Angeles Lakers maçında çekişme ve gerilim üst perdedeydi. Sert devam eden mücadelenin 3. çeyreğinde Matt Barnes kenardan topu oyuna sokarken Kobe Bryant’ın yüzüne doğru bir fake yapmış ancak Kobe soğukkanlılıkla hiç tepki vermemişti. Bu an por tarihinde en havalı anlar arasına girmişti. Dün Bleacher Report da dahil olmak üzere birçok spor medya kuruluşu bu anın farklı bir açıdan çekilmiş görüntüsünü paylaştı ve olay esnasında Kobe Bryant’ın aslında Matt Barnes’ın karşısında olmadığı ve dolayısıyla tepki vermeyişinin normal olduğunu iddia etmişti.

Ancak NBA analisti Rob Perez bu olayla ilgili detaylı bir incelemede bulundu.

Kobe’nin Matt Barnes’ın karşısında olmadığını iddia eden ekran görüntüsü aslında fake pozisyonundan önce çekilmiş. Ekran görüntüsüyle aynı açıdan çekilen tam görüntüde ise olay tamamen netlik kazandı.

Spor tarihinin en havalı anlarından birinin gerçek olmadığı iddiası çürütülmüş oldu. Bu olayın perde arkası ve o maça dair hazırladığım videoyu izleyebilirsiniz, iyi seyirler…

 

Alihan Olcar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir