NBA Günlükleri

Kyrie Irving: “1. sıradan seçilmem için 11 maç yetti”

Westin Boston Waterfront Hotel’de düzenlenen Shamrock Foundation Gala’sına katılan Kyrie Irving ve Jayson Tatum, oldukça komik sahnelere imza attılar.

Bilindiği gibi iki oyuncu da kolej yıllarında Duke forması giydi ve bu konu hakkında Kyrie Irving’e kolej yıllarıyla alakalı soru soruldu. Ancak araya giren Boston Celtics’in genç yıldızı Jayson Tatum; “Kyrie, kolejde sadece 7 maç oynadı.” diyerek takım arkadaşına takıldı. Kyrie Irving ise aslında 11 maç oynadığını belirterek; “Başkaları 30, 60 oynayıp drafttan seçiliyorlar. Bazı insanlar ise sadece 11 maç oynar. 1. sıradan seçilmem için 11 maç yetti bebeğim.” diyerek Jayson Tatum’ın 3. sıradan seçilmesine göndermede bulundu. Bunun ardından Jayson Tatum; “1. sıradan seçilmememin suçu Danny Ainge’tir.” diyerek herkesi kahkahaya boğdu.

2017 NBA Draftları’nda 1. sıradan seçme hakkı bulunan Boston Celtics, Genel Menajer Danny Ainge’in NBA tarihinde çok az görülebilecek bir işe imza atıp Philadelphia 76ers ile takasa gittiler ve hem Jayson Tatum’ı 3. sıradan seçtiler hem de Sacramento Kings’in 2019 ilk tur draft hakkına sahip oldular.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir