NBA Günlükleri

LeBron James: “O finalin üstesinden gelmek hayatımdaki en büyük başarım”

Los Angeles Lakers ile yeni bir maceraya atılan NBA’in süperstarlarından LeBron James, Mimi Heat formasıyla Dallas Mavericks’e karşı kaybedilen 2011 NBA Finalleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

LeBron James’e hayatındaki en büyük başarısızlık nedir sorusu sorulurken, yıldız oyuncu “2011 NBA Finalleri’nin üstesinden gelmek hayatımdaki en büyük başarım” diyip açıklamalarına devam etti.

“Kolayca şampiyonluk kazanacağımızı düşündüm çünkü çok iyi oyuncularla beraberdim. Finallere çıktık ve kaybettik. Dünyamız yıkıldı. İlk olarak, alışkın olmadığım bir şapkayı taktım çünkü o anlarda insanların düşünlerini kafama takıyordum ve bu yüzden o şapkayı taktım. O anki kararım bugünkü LeBron James’in olmasını şekillendirdi. 2011 Finalleri’ni kaybettiğimiz için mutlu değilim ama o finaller bana ‘Hey LeBron, senin derdin ne? Her şeyi çok fazla düşünüyorsun, ortaya çıkmadın, yapman gereken şeyleri yapmadın, şu an geceleri bile uyuyamıyorsun çünkü elinden gelen her şeyi yapmadın’ dedirtti. Finallerden sonra kendime ‘Bir daha böyle bir şey olmayacak. Tekrar kaybedebilirim, her şeyi kazanamayabilirim ama tekrar yıkılmayacağım’ dedim.”

LeBron Jame, 4-2 kaybettikler Dallas Mavericks serisinde çok kötü bir performans sergilemiş, sorumluluk almaktan kaçınan bir profil çizmişti ve 43 dakika ortalamayla oynadığı seride 17.8 sayı 7.2 ribaund 6.8 asist 4 top kaybı istatistikleriyle oynamıştı.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir