NBA Günlükleri

Mike D’Antoni: “Bence Onları Hafife Almamalısınız”

Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili’den oluşan çekirdek kadronun dağılmasının ardından Kawhi Leonard’ın da takımdan ayrılmasıyla birlikte çoğu kişi San Antonio Spurs’ün kazanma şansının bittiğini düşünse de Houston Rockets koçu Mike D’Antoni, Spurs’ün hafife alınmaması gerektiğini düşünüyor.

San Antonio Spurs’ün ligi dördüncü veya altıncı sırada bitirebileceğini öngören Mike D’Antoni, Spurs’ün ikinci sıraya kadar bile çıkabileceğini ancak Houston Rockets’ın bir adım gerisinde kalacağını söyledi.

“Onları hafife alırsanız, bu sizin için iyi olmaz. Bence hafife almamalısınız. San Antonio Spurs, All-star Kawhi Leonard’ı takımdan gönderirken başka bir All-star oyuncusunu kadrosuna kattı. Takımlarında DeRozan ve Aldridge gibi iki All-star oyuncuları var. Aynı zamanda Dejounte Murray gibi bir oyun kurucuya da sahipler ki kendisi geçen seneden de oldukça tecrübeli. Bir de Paul Gasol ve Rudy Gay’i var tabii ki.”

“İnsanlar bunları unutuyor. Onlar iyiler. Şimdi Batı Konferansı’na uyum sağlayacaklar. Kimin nereye uyum sağlayacağını bilemezsiniz. Büyük bir rekabet olacak. Eğer ilk dörtte olurlarsa bu beni şaşırtmaz. İlk beşte olmalarına ya da altıncı sırada bitirmelerine de şaşırmam. Birincilik ya da ikincilik bile söz konusu olabilir. Ama birinci biz olursak onlar belki ikinci olur.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir