NBA Günlükleri

Mike D’Antoni: “Chris Paul’a verilen ceza adil değil”

Cumartesi gecesi Los Angeles Lakers-Houston Rockets maçında Brandon Ingram, Rajon Rondo ve Chris Paul arasında yaşanan kavganın ardından Houston Rockets koçu Mike D’antoni, Chris Paul’a verilen cezanın adil olmadığını ve Rajon Rondo’nun Chris Paul’un yüzüne tükürdükten sonra kendisinin karşılık vermekten başka seçeneği olmadığını söyledi.

“Verilen ceza konusunda aynı fikirde değilim. Bu adil değil. Kayıtları izliyorsunuz. Tükürüğü görüyorsunuz. Belki bir maç ceza verilmesini anlayabilirsiniz. Ama ne yapması gerekiyordu ki? Orada durup tükürmesini mi izleseydi? Yüzüne yumruk yedikten sonra da “Sorun yok” mu diyecekti? Paul’un daha önce tükürdüğünü hiç görmedim. Bu, olayı gerçekten değiştiriyor. Kesinlikle çok iğrenç.”

“Paul bize karşı samimi davrandı ve takım arkadaşlarından özür diledi. O anki kızgınlıkla böyle şeyler yapılabiliyor. Demek istediğim, bu gerçekten de zor bir durum. Ne yapmasını bekliyorlardı bilmiyorum. Şimdi kaçırdıkları maçlar için ceza alan diğer oyunculardan üç kat fazla para ödeyecek. Bu hiç doğru görünmüyor.”

Aldıkları cezalardan dolayı kaçıracakları maçlar için Chris Paul’un kaybı $491,782 değerinde olurken Rajon Rondo’nun $186,207 ve Brandon Ingram’ın kaybı $200, 428 değerinde olacak.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir