NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Philadelphia 76ers

‌Önceki sezonlara göre geçtiğimiz sezon başarılı bir grafik çizen Philadelphia 76ers Joel Embiid ve Ben Simmons önderliğinde Doğu Konferansında 2. tura kadar yükseldiler.

Gelenler

Shake Milton – SMU Mustangs

Norvel Pelle – Fiat Torino

Antony Brown – Minnesota Timberwolwes

Gidenler

Ersan İlyasova – Milwaukee Bucks

Marco Belinelli – San Antonio Spurs

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle

Philadelphia 76ers yaz dönemi en sakin geçiren NBA takımlarının başında geliyordu. Onun için takımdan ayrılan önemli oyuncu yada gelen önemli oyuncu zikretmek pek doğru olmaz. Philadelphia 76ers için en iyi hamle kadrolarını büyük oranda korumak olduğunu söyleyebiliriz.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle

Philadelphia 76ers kadrosunu her ne kadar büyük oranda korumuş olsada Marco Belinelli gibi tecrübeli bir şutörü San Antonio Spurs’e kaptırmak onlar için kötü bir hamle oldu.

Geçen seneki durumu

Geride kalan sezonda beklentilerin üstünde bir başarı grafiği göstererek Doğu Konferansı Finalleri yolunda Doğu Konferansı’nın güçlü ekiplerinden Boston Celtics’e elendiler.

Bu sezon ne yapar?

Philadelphia 76ers, oturmuş kadrosu ve dinamik yıldızları ile şüphesiz bu sezon geçen sene yapamadıkları konferans finallerine gitmeye çalışacaklardır. Kendi açılarından zorlu ve eğleneceli bir sezonun onları beklediğini söylemek yanlış olmaz.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir