NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Portland Trail Blazers

GEÇTİĞİMİZ SEZON NE YAPTILAR?

Geçtiğimiz sezonda normal sezonu 49-33’lük derecesiyle Batı Konferansını Houston Rockets ve Golden State Warriors’tan sonra 3.sırada tamamlamayı başaran Portland Trazil Blazers, konferansı 6. tamamlayan New Orleans Pelicans ile karşılaşmış ve süpürülerek taraftarlarına adeta soğuk duş aldırmıştı. Damian Lillard, CJ Mccollum, Al-Farouq Aminu, Evan Turner ve Jusuf Nurkic beşi ve konferansa göre ortalamanın üzerinde sayılabilecek benchiyle normal sezonda yaptıklarıyla beklentiyi artırsa da çeyrek final serisinde evindeki ilk iki maçı kaybederek herkesi şoka uğrattılar. Deplasmandaki 2 maçta da beklentiyi veremeyince süpürülmekten kurtulamadılar.

TAKIMA KİMLER KATILDI?

-Anfernee Simmons (IMG Academy)
-Gary Trent Jr. (Duke)
-Nik Stauskas (Brooklyn Nets)
-Seth Curry (Dallas Mavericks)

TAKIMDAN KİMLER AYRILDI?

-Georgios Papagiannis

2018-2019 PORTLAND TRAIL BLAZERS TAKIM KADROSU

Gary Trent Jr.
Evan Turner
Nik Stauskas
Anfernee Simmons
Gary Payton II
Chinanu Onuaku
Caleb Swanigan
Jusuf Nurkic
CJ Mccollum
Damian Lillard
Meyers Leonard
Jake Layman
Maurice Harkless
Seth Curry
Zach Collins
Wade Baldwin IV
Al-Farouq Aminu

Koç: Terry Stotts

Off-Season’da Yaptıkları En İyi Hamle 

Seth Curry ve Nik Stauskas gibi fena sayılmayacak guardları takıma katarak Lillard ve Mccollum üzerindeki yükü hafiflettiler. Geçen sezon konferansı 3. sırada bitirip play-off’larda en iyi oyuncuları kilitlenince süpürülmüşlerdi. Kadro yapılanması olarak takımı sabit tutmayı tercih ettiler.

Gelecek Sezon Ne Yaparlar?

Houston ve Golden State gibi takımlar varken konferans şampiyonluğu sadece hayallerle sınırlı kalan Portland Trail Blazers önümüzdeki sezon muhtemelen yine play-off potasında kalacaktır. Yeni transferlerden Seth Curry ve Nik Stauskas’ın katkısı bunun yanında takımın çaylağı Anfernee Simons’ın katacakları takımın sırasını belirleyecek. Ama ilerisi için başarı beklemek doğru olmayacaktır.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir