NBA Günlükleri

NBA 30 Gün 30 Takım – Toronto Raptors

Geçen sezon DeMar DeRozan ve Kyle Lowry’li kadro ve Dwayne Casey’in koçluğuyla Doğu Konferansı’nda unutulmaz işler yapan Toronto Raptors bu sezona farklı bir kimlik ile girmeye hazırlanıyor.

Gelenler

Kawhi Leonard – San Antonio Spurs

Danny Green – San Antonio Spurs

Greg Monreo – Boston Celtics

Jordan Llyod – Darüşşafaka

Key Felder – Detroit Pistons

Gidenler

DeMar DeRozan – San Antonio Spurs

Jakob Pöltl – San Antonio Spurs

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle

Toronto Raptors yaz döneminde çok konuşulan bir takasa imza atarak Kawhi Leonard’ı kadrosuna kattı. Çoğularına göre sürpriz bir hamle olan bu takas Toronto Raptors’ı iddaalı olduğu Doğu Konferansın’da dahada iddaalı hale getirmiş oldu. Yaptıkları bu hamle onlar adına en iyi hamle olarak gösterilebilir.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle

Toronto Raptors, her ne kadar Kawhi Leonard gibi oyuncuyu kadrosuna katarak büyük bir adım atsada. Demar DeRozan gibi bir oyuncuyu kaybederek yaz döneminde yaptıkları en kötü hamle olarak gösterilebilir.

Geçen seneki durumu

Toronto Raptors, geçen sezon Doğu Konferans’ını zirvede bitirip büyük bir başarı yakalamıştı. Ancak konferans yarı finallerinde Cleveland Cavliers’a elenerek büyük hayal kırıklığı yaratmışlardı. Daha sonra bu seriden sonra takımın koçu Dwayne Casey ile yollar ayrılmıştı.

Bu sezon ne yapar?

Sezona Kawhi Leonard önderliğinde girecek olan Toronto Raptors, bu sezon geçen sezon olduğu gibi Doğu Konferansı’nın zirvesini zorlayacaktır. En büyük hedefleri ise şüphesiz ki konferans şampiyonluğu olacaktır.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir