NBA Günlükleri

Oklahoma City Thunder Siftah Yaptı!

Sezonun ilk 4 maçında galibiyetle tanışamayarak hayal kırıklığı yaratan Oklahoma City Thunder, Phoneix karşısına Andre Roberson dışında Steven Adams’tan da yoksun çıktı. Phoenix cephesinde ise Devin Booker sakatlığından dolayı bu maçta sahne alamadı.

Oklahoma City’nin süperyıldızı Russell Westbrook maça bi hayli tutuk başladı. 4/0 saha içi ile kötü bir başlangıç yapan Russ bu kısımda takımına asistleriyle katkı yaptı. Paul George ve Patterson önderliğinde skor buldu Okc. Phoenix ise Bookerdan yoksun ve her zamanki dağınık haliyle karşımızdaydı. İlk çeyrekte 3 sayılık isabet bulamadı Suns. İlk periyot Okc’nin 6-0 lık serisiyle 30-20 Okc lehine sonlandı.

2. çeyreğe 4-0lık seriyle başlayan Suns’a 9-0lık seri ile yanıt verdi Okc. Westbrook’un da hafiften ritim bulmasıyla oyuna ağırlık koydular. Bu bölümden sonra karşılıklı basketlerle geçti periyot. Suns’ın maça ortak olma çabaları pek karşılık bulamadı. İlk yarı skoru Okc 62 – Suns 48

Maçın 2. yarısında da değişen pek bir şey yoktu. Farkın da çok olmasıyla Suns’ın galibiyete pek inancı kalmamış gibiydi. Maç bitse de gitsek havasına girdiler hafiften. Okc’nin de işine geldi tabi bu durum, bir siz atın bir biz atalım mantığına geçtiler biraz. Üçüncü periyot Paul George’un kendi sahasından yolladığı mükemmel buzzer ile sona erdi. Okc 96- Suns 76

4. periyota da iyi başlayamayan Suns iyice dağılmış bir görüntü verdi bizlere. Fark bir ara 26ya kadar çıktı. Bitime 5 dakika kala 24 olan fark Okcyi rahatlatmıştı. Bu bölümde Suns 21-4 lük bir seri yakalasa da maça ortak olmaya süreleri yetmedi. Maç 117 – 110 Oklahoma lehine sonlandı. Bu maçın ardından Nba’de galibiyetle tanışamayan tek takım Lue ile yolları ayıran Cleveland Cavaliers.

Oklahoma’da Russ ve PG 23er sayıyla takımın en skoreri oldular. Diğer tarafta çaylak D. Ayton 16 sayı 11 ribaund ile double double yaptı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir