NBA Günlükleri

Sezon Onlar İçin Henüz Başlamadı!

Türkiye saati ile 17 ekim sabahı start alan NBA’de ilk haftada takımlar 3-4 maçlık bir periyodu geride bıraktı. 30 takımın arasında henüz galibiyeti olmayan 4 takım bulunuyor. Sırasıyla bu takımlar için son durumu inceleyelim.

Los Angeles Lakers: Hareketli bir takas sürecinin ardından büyük hedefler ile sezona başlayan Lakers, oynadığı ilk 3 maçta galibiyet yüzü göremedi. Son olarak büyük çekişmeye sahne olan, Spurs’ü ağırladığı maçta uzatma periyodu sonunda rakibine 143-142’lik skorla mağlup oldu. Sezonun ilk maçında Portland’a ardından Houston Rockets’a mağlup olan Lakers, kötü başlangıca dur diyebilmek için perşembe sabahı Phoenix Suns’a konuk olacak. Bu maçta Houston maçının ardından ceza alan Rondo ve Ingram takımdaki yerini alamayacak. LeBron James kaybettikleri Spurs maçının ardından: “Takımdaki genç oyuncuların 48 dakikayı ve uzatmaları oynayabilmeleri gerekiyor. 20’li yaşlarımın başında üst üste dört maça çıkıp, yorulmuyordum.” şeklindeki açıklaması ile durumdan memnuniyetsizliğini dile getirdi. Ayrıca LeBron James 2004 yılından bu yana ilk defa sezona 0-3 ile başladı.

Oklahoma City Thunder: Sezona son şampiyon GSW deplasmanında start veren OKC, güçlü rakibine diş geçiremeyerek sezona mağlubiyet ile başladı. Ardından Los Angeles Clippers deplasmanından da mağlubiyet ile ayrılan OKC, bu ilk iki maçına takımın bel kemiği Russell Westbrook’dan mahrum çıkmıştı. Sezonun 3. maçında evinde oynayacağı 4 maçlık seriye ilk iki maçta faydalanamadığı Russell Westbrook’a kavuşarak başlamasına rağmen OKC, galibiyet hasretine  Kings karşısında da çözüm bulamadı ve 3. maçından da mağlubiyet ile ayrıldı. Teksas ekibi, sezonun 4. maçında cuma sabahı evinde doğunun güçlü ekiplerinden Boston Celtics’i ağırlayacak.

Chicago Bulls: Sezonun ilk maçında Philadelphia deplasmanından eli boş dönen doğu ekibi, 2. maçta evinde Detroit Pistons’a mağlup olurken bu maçta 118-116’lık skorla galibiyeti son anda kaçırdı. İlk galibiyetini almak için çıktığı sezonun 3. maçında Minnesota karşısında aldığı muhteşem galibiyetle moral depolayan Dallas’a konuk olan Bulls, bu maçtanda mağlubiyetle ayrılarak 3’de 0 yaptı. Bulls sezonun 4. maçında perşembe sabahı evinde Charlotte Hornets’ı ağırlayacak.

Cleveland Cavaliers: Son olarak bir başka doğu ekibi Cavs’ı mercek altına alıyoruz. LeBron James’in takımdan ayrılışı ile yeni bir düzen kurma çabasında olan Cavs, sezona doğunun güçlü ekiplerinden Toronto deplasmanında başladı. Bu maçta aldığı mağlubiyetin ardından Minnesota deplasmanından da galibiyet çıkaramayan Cleveland, taraftarı ile buluştuğu sezonun 3. maçında evinde Atlanta Hawks’ı ağırlarken bu maçtanda galibiyet çıkaramayınca 3’de 0 yapmış oldu. Cleveland sezonun ilk galibiyeti için perşembe sabahı evinde Brooklyn Nets’i ağırlayacak.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir