NBA Günlükleri

Vetaranlar koçun kovulmasından dolayı öfkeli

Yeni sezona çok kötü başlayan Cleveland Cavaliers, koç Tyronn Lue’yla yollarını ayırmıştı. Bu kararın ardından Cavs organizasyonunu hararetli günler bekliyor gibi.

The Athletic’te yer alan habere göre Cavaliers yönetiminin koç Lue’yla yollarını ayırmasının sebebi veteranların aldıkları yüksek süreler. Koç Lue’nun takımdaki veteran oyuncuları oynatmasından rahatsız olan yönetim, genç oyuncuların önünün kesildiği görüşündeydi. Durumun böyle devam etmesinin üzerine 6 maçta da alınan yenilgilerin ardından koç Lue’yla yollar ayrıldı.

Bu kararın oyunculara iletilmesinin ardından veteran oyuncular öfkelendi. Koç Lue’nun kovulmasına sinirlenen oyuncular arasında kimlerin yer aldığı henüz net olarak bilinmiyor.

Takımın LeBron James’in ayrılmasının ardından en büyük yıldızı olan Kevin Love ise kişisel Instagram hesabından eski koçu Lue’yla olan fotoğrafını paylaştı ve şu notu düştü;

“Bana büyük resmi görmem konusunda yardımcı oldun. Hayatımı değiştiren tecrübeler ve öğrenme noktaları. Sana karşı sadece sevgi duyuyorum ve seni takdir ediyorum. Tekrar beraber daha büyük şeyler için çalışacağımızı biliyorum. TEŞEKKÜR EDERİM.”

https://www.instagram.com/p/Bpe18PGnD4P/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=4n2xs652wavb

Cavaliers’ın yeni koçunun kim olacağı belirsizliğini korurken takımdaki veteranların girilecek yeni dönemde nasıl bir tutum sergileyecekleri kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir