NBA Günlükleri

Cedi Osman, Cleveland Cavaliers hakkında konuştu

Milli oyuncumuz Cedi Osman,Cleveland Cavaliers intenet sitesine açıklamalarda yaptı. Takımın geçici koçu Larry Drew’la yaptığı çalışmalar ve takımın sisteminde yaşanan değişikler hakkında konuştu.

“Koç Drew’ün sistemine geçiş zor olmayacak. Bence hatta basit, çok basit şeyler. Koç Drew’ün geçiş hücumu hakkında söyledikleri konusunda sorumlu davranmamız ve aklımıza onun isteklerini koyarak hareket etmemiz lazım. Umarım halledeceğiz. Zaten bu konuda daha iyi olmak da zorundayız. Her maç geçiş hücumlarından 20-25 sayı yeme lüksümüz yok. Böyle bir zaaf can yakıyor. Öğrenmek zorundayız. Koç Drew ve ekibi bu konuda bizi eğitmek açısından çok iyi çalışıyor.”

Takımın eski koç Tyronn Lue döneminden kalma alışkanlıkları olduğunu kabul eden Cedi, bunları azaltıp daha çok geri koşmaya çalıştıklarını vurguladı:

“Alışkanlıklarımız var, doğru. Örneğin ben bazı hücumların sonunda geriye koşmak yerine hücum ribaunta gitmeye çalışıyorum. Çünkü bir hücum ribauntunun bize yardımcı olabileceğini düşünüyorum ama bu alışkanlık bize zarar veriyor. En azından iki üç maçtır geri koşmaya odaklanmaya başladım. Bunu fark ettiğimizde, bizden istenenleri anladığımızda düzeleceğimizi düşünüyorum. Bence şu an en önemli şey bu.”

Tempoyu yükseltmenin kendileri için önemli olduğunu fakat rakiplerin geçiş hücumlarını savunmada zorlandıklarını belirten Cedi, bu sorunu aşmak için Koç Drew’ü dinlemeleri gerektiğinin altını çizdi:

“Hızlı oynamaya çalışıyoruz ama diğer takımlar gibi kolay basketler bulamıyoruz. Rakiplerimiz geri koşuyorlar, felsefeleri böyle, bunun üzerinden oynuyorlar. Koçumuzu ve ekibimizi bu nedenle bu konuda dinlemek zorundayız. Onları dinlersek daha iyi oynayıp daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Çünkü sonuçlar kötü gelince üzülen ve kızan da bizleriz.”

Cavs‘in sezona kötü girdiği için kötü hissettiğini kabul eden temsilcimiz, iki konuda daha çok gelişirlerse işlerin yoluna gireceğini söyleyerek son sözlerini söyledi:

“Sezona kötü başladık. Zorlanıyoruz, bu yüzden akıllar biraz her şey konusunda karışık. Ama geçiş hücumunu savunma ve iletişim konusunda daha iyi olursak her şey yoluna girecek.”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir