NBA Günlükleri

Devin Booker: “Süper Takım Kurmak İstiyorum”

Phoenix Suns 2010’dan itibaren NBA Play-off’larında yer alamadı ve son 3 sezondur 24 maç ya da daha altında galibiyet alarak sezonu tamamladı.

Fakat bu durum Devin Booker’ı endişelendirmişe hiç benzemiyor.

Yahoo Sports’a verdiği röportajda Devin Booker: “Süper takım kurmak istiyorum. Süper takımın bana gelmesini istiyorum.” Dedi.

Organizasyon tarihinde ilk defa 1. sıradan oyuncu Draft eden Suns, 2018 NBA Draft’ında Deandre Ayton’ı kadrosuna kattı ve Devin Booker ile güzel bir ikili yaratma yolunda önemli bir adım attı.

Booker bu konu hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Eğer bu konuşma serbest oyuncu piyasasını etkileyecekse, Ayton ve benim neler yapabileceğimizi görüyorlardır. Eğer daha yüksek yerlere ulaşmak için buna katılmak isteyen olursa, ben buradayım.”

22 yaşındaki genç oyuncu, bu sezon 16 maçta 24.9 sayı ve 7.1 asist ile kariyerinin en yüksek asist ortalamasını tutturdu.

“Eğer oyun kurmamı isterlerse, yapacağım. Eğer skor üretmemi isterlerse, yapacağım. Dengeyi kurmaya çalışıyorum. Şu an bu pozisyondayım.” 

Suns bu sezon 4 galibiyet 15 mağlubiyet aldı. NBA’de ise hem defans hem ofansif anlamda 28. sırada bulunuyorlar. NBA’deki en kötü takımlardan biri şu anda Phoenix Suns.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir