NBA Günlükleri

Glen Taylor: “Böyle bir şey olabileceğini tahmin edemezdi”

Minnesota Timberwolves’un 77 yaşındaki sahibi Glen Taylor, takım koçu Tom Thibodeau ve takası gerçekleşen Jimmy Butler hakkında açıklamalarda bulundu.

Glen Taylor yaptığı açıklamada; “Robert Covington ve Dario Saric’in takıma gelmesiyle takımı güçlendirdik ve sevdiğimiz draft hakkını aldık. Bu iki oyuncu takımımıza uyum sağlayacak. Jimmy Butler’a Chicago Bulls’tan buraya gelmesinde yardımcı olduk. Ona yardım ettiğimizi düşünüyorum çünkü oradan ayrılmak istediğini dile getirmişti. Chicago Bulls işle yaptığımız takasta çok iyi olan genç oyuncularımızı vermiştik ve o da buraya büyük bir beklentiyle gelmişti. Philadelphia 76ers takasına kadar Jimmy Butler ile aldığımız kararlarda çok zaman kaybettik.” dedi.

Jimmy Butler dönemi sonrasında koltuğu sallantıda olduğu iddaa edilen Tom Thibodeau hakkında da yorum yapan Glen Taylor: “Koç Tom’a olan inancım hala devam ediyor çünkü böyl bir şey olabileceğini tahmin edemezdi. Jimmy Butler ile bu tür konuları konuşan kişi kendisiydi ve böyle bir durumun yaşanması en çok onun canını acıttı.” dedi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir