NBA Günlükleri

Houston Rockets, Carmelo Anthony ile yollarını ayırdı

Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets, çok büyük umutlarla takıma getirilen All-star forvet Carmelo Anthony ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Sezona benchten gelerek başlayan ve kariyerinde ilk kez böyle bir göreve soyunan Melo’nun bundan sonraki kariyeri nasıl devam edecek bilinmiyor.

Verilen kararla ilgili açıklama yapan Houston Rockets’ın Genel Menajeri Daryl Morey: “Kendi aramızda yaptığımız görüşmeler sonucunda Carmelo Anthony ile yollarımızı ayırıyoruz ve konunun çözümlenmesi için çalışıyoruz. Houston kariyeri boyunca inanılmaz bir yaklaşım içinde olan Carmelo, koçumuz Mike D’Antoni’nin verdiği her rolü kabul etti. Carmelo Anthony’nin Houston Rockets’ı seçmesinde hayal ettiğimiz planlarımız gerçekleşemedi ve biz de ona daha fazla haksızlık yapılmaması adına bu kararı vermeyi düşündük.” dedi.

Takım koçu Mike D’Antoni ise yaptığı açıklamada Hall of Fame olacak bir oyuncuya saygısızlık yapamayacağını belirtti.

Carmelo Anthony’nin en yakın arkadaşlarından biri olan Chris Paul ise “Çok zor bir durum. Bazı insanlar bu ligdeki arkadaşlarınızdır. Carmelo ise benim ailem.” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir