NBA Günlükleri

KARİYERİ BİTTİ DEDİLER, KARİYER REKORU KIRDI! 🌹

NBA’de dün gece oynanan Minnesota Timberwolves-Utah Jazz maçı basketbolseverler için duygu dolu anlara sahne oldu. Derrick Rose 50 sayıyla kariyer rekoru kırdı ve Jimmy Butler’ın rest çekerek sahaya çıkmadığı maçta takımını sırtladı ve takımına galibiyeti getirdi. Bir maçla büyük laflar etmek tabi ki doğru olmaz ama adeta 2012 yılından Prime Rose çıkmış gelmiş gibiydi.

Tarihin en genç MVP’si, sakatlıklarla geçen kariyerinin son döneminde adeta dibe vurmuştu. Önce New York Knicks, ardından Cleveland Cavaliers’ta dikiş tutturamayan Rose, geçen yılın ortasında Utah Jazz’a takaslanmıştı. (Bu performansını ona forma şansı dahi vermeden sözleşmesini fesheden Utah’a karşı göstermesinin benim için ayrı bir anlamı oldu) Son adresi eski koçu Tom Thibodeau’nun yanı oldu Rose’un. Açıkçası kimsenin prime time performansına döneceğine inancı kalmamıştı. Belki kendisinin bile, zira bir kaç gün önceki açıklamasında hedefinin yılın 6. adamı olmak olduğunu söylemişti. Ama Rose dün öyle şeyler yaptı ki, maç sonunda kendisi bile göz yaşlarını tutamadı.

Ard arda gelen sakatlıkların üzerine, psikolojik olarak da zor günler geçirdiği düşünülen, geçen yıl basketbolu bırakmanın eşiğine gelen bir oyuncunun bu performansı gerçekten takdire şayan.

İşte Derrick Rose’un kariyer gecesi ve maç sonu yaşadığı duygusal anlar..

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir