NBA Günlükleri

OKC Kazanmaya Alıştı!

Gecenin maçında Oklahoma City Thunder Chesapeake Energy Arena’da Houston Rockets’ı ağırladı.

Maçın başından itibaren skoru elinde tutan Oklahoma savunmada sert bir oyun sergiledi ve güçlü rakibi karşısında rahat bir galibiyet aldı.İki takım da üç sayılık isabetlerde sıkıntı yaşarken Oklahoma’nın boyalı alanda ve orta mesafede daha verimli olması maçı kazanmasında önemli rol oynadı.

Oklahoma’da Russel Westbrook sakatlığı sebebiyle oynamazken Paul George 3/11 üç sayı isabetiyle oynadı ve 20 sayı 11 ribaund 6 asist 6 top çalma ile oynadı.Steven Adams 19 sayı 10 ribaund 4 asist 2 top çalma ile Dennis Schroder 14 sayı 6 ribaund 5 asist ile oynadı.Benchten gelip 13 dakika süre alan Reymond Felton ise 10 sayı 1 asist ile galibiyete katkı sağladı.

Houston cephesinde ise %36 saha içi isabetiyle oynayan James Harden 19 sayı 8 ribaund 5 asist 3 top çalma 1 blok ile %36 saha içi isabetiyle oynayan Chris Paul 10 sayı 2 ribaund 5 asist 6 top çalma ile %66 saha içi isabetiyle oynayan Clint Capela 17 sayı 7 ribaund 3 asist 1 top çalma 1 blok ile oynadı.

Bu sonuçla Thunder üst üste 7.galibiyetini alırken Rockets’ın 3 maçlık galibiyet serisi bozuldu.

Oklahoma sıradaki maçında pazar sabah karşı 5’te Dallas’a konuk olacak.Houston ise pazar sabah karşı 4.30’da San Antonio’ya konuk olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir