NBA Günlükleri

Sheck Wes New York Knicks ve bazı NBA oyuncuları hakkında konuştu

Knicks’in iki hafta önce Hawks’a karşı aldığı büyük açılış galibiyeti ardından Sheck Wes Madison Square Garden’ın dışında bir performans sergiledi. Sheck ve Mountain Dew olağanüstü bir performansı Sheck’in şehrine getirmiş oldu. Harlemli müzisyen otuz üçüncü caddeyi tabir-i caizse ele geçirdi.

Sheck performansından önce “NBA benim için çok büyük”  dedi. ” Benim gibi bir basketbol ve Mountain Dew hayranı için ben ve arkadaşlarım bu içeceği uzun süre içtik.”

20 yaşındaki Sheck New York sokaklarında uzun süre top koşturdu. Sheck’in arkadaşları, Mo Bambayla birlikte ligin bütün genç yeteneklerini biliyorlar. Aşağıda da belirteceği gibi Sheck, NBA’in diğer üst düzey yetenekleriyle de tanışmaya başladı.

SLAM: Knicks’ten bu sene için beklentilerin neler?

Sheck Wes: Yalan söylemeyeceğim dostum. Ben Knikcs’in arkadasındayım çünkü onlarda Porzingis var. Ama şimdi Mario Hezonja da ? Bunun yanında Mudiay ve Tim Hardaway Jr.’da çok istikrarlı, çok fazla sayı atacaklar eminim. Bunun yanında biliyorsunuz, Kevin Knox gerçekten…

Bizim sadece kararlı bir sisteme ihtiyacımız var. Uzun süredir Knicks zaten kararlı bir sisteme sahip.

SLAM:  Ligde başka kimlerle ilgileniyorsun?

SW: Ben büyük bir takım insanı değilim. Ben büyük oyuncu adamıyım çünkü takımlar sürekli değişiyor. Ben büyük bir Kevin Durant hayranıyım. Finallerde Thunder’ın hayranıydım. KD, Westbrook, son olarakta James Harden benim favori üçlüm. Giannis de benim için büyük bir favori. Tabii ki Mo Bamba! Biliyorsunuz, bunu zaten biliyorsunuz! Onun kendini geliştirdiğini görmek benim için çok heyecan verici, onun gerçekten insanların üzerinden smaç vurmasını görmek istiyorum!

SLAM:  Sen daha fazla ünlendikçe daha fazla NBA oyuncusu senin basketbol’a olan tutkunu fark ediyor. Yani Mo’dan başka yakın zamanda takip edebildiğin başka birileri de var mı ?

SW: Adamım, çok fazla var! Be önceleri birkaç NBA oyuncusuyla da yakından ilgiliydim. Gary Harris gibi mesela. Ben gençlik yıllarımda Michigan antrenmanlarına girmeye çalışıyordum.  Michigan State’e girmeye çalıştığım o yıllar Gary benim adamımdı. Kevin Durant’te çok ayrı tabii. LeBron, Kelly Oubre, Donovan Mitchell, Javale McGee. Bunların hepsi esaslı adamlar.


SLAM
: “Mo Bamba” ve “Kyrie” parçalarını yaptın. Bir sonraki basketbol parçan hangisi ?

SW: Ben LeBron James hakkında bir parça yaptım. Önceleri “Neden kimse hiç LeBron hakkında parça yapmadı?” diye düşünüyordum. Biliyorsun 16 yaşında falandım. Ben de daha bir çok böyle açığa çıkmamış parça var.

SLAM: Yani daha parça gelecek?

SW: Bilmiyorum. Ben gerçekten insanların modunu değiştirmek istiyorum. Bütün içeriği Basketbol olan bir şarkı yaptım. Basketbolla rap müziğin bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

SLAM: Konuş Sheck!

SW: Ben bu şekilde düşünüyorum. Ne zaman basketbolla Rap müzik beraber anıldı? Bu sadece Lil’ Bow Wow çıktığında bir dakikalık falan bir şey oldu. Anlıyor musun?

Hip-hop ve Basketbol kültürleri arasında bağlantı var. NBA, bir anlamda atlet çizgisinin nasıl olması gerektiğini  ve bir atlet’in nasıl şekil alması gerektiğinin belirlenmesinde yardımcı rol üstlendi, bu noktada etki çok büyük, sanatın etkisi çok büyük,müziğin kültürler arası etkileşimi söz konusu. Spor, moda ve müzik, bunlar şovun en büyük pay sahibi olan üçlüsü. Basketbol en ilginç sporlardan biri. Basketbol benim için futbolla birlikte çok üst sıralarda, çünkü ben hemen hemen her yerde oynadım. Bu yüzden bu sporu çok seviyorum. Bunlar benim bazen bir noktada sakinleşmemi sağlıyor, diğer yandan da motive olmama yardımcı oluyor.

Kaynak: SLAM Online

Emre Reis

Emre Reis

One Comment

  1. Emir Faysal Sayar

    4 Kasım 2018 at 08:36

    Şahane çeviri teşekkürler Emre Reis

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir