NBA Günlükleri

Victor Oladipo, Boston Celtics’i Yıktı!

NBA’de bu sabaha karşı oynanan maçta Indiana Pacers ve Boston Celtics karşı karşıya geldi. Indiana Pacers son 40 saniyesine 4 sayı geride girdiği maçı Victor Oladipo’nun elinden gelen 5-0lık seri ile kazandı.

Maça tutuk başlayan Pacers ilk çeyreği 28-18 geride kapattı. Ancak pes etmediler ve devreye 10 sayılık farkı eriterek beraberlikle girmeyi başardılar. Pacers 45- Celtics 45

3. çeyrek takımlar birbirine karşı üstünlük sağlayamadı. Son bölüme de beraberlikle girdik. Maç son anlara kadar başa baş gitti. Boston Kyrie Irving’in üst üste iki üçlüğü ile skoru 101-97ye getirdi bitime 40 saniye kala.  Ama Oladipo son sözünü henüz söylememişti. Önce serbest atış çizgisine gelen Oladipo 2/2 attı. Sonraki hücumda Boston isabet bulamadı. Oladipo sahayı hızlıca geçerek mükemmel bir 3 sayılık isabeti buldu ve takımına maçı kazandırdı.

Oladipo maçı 24 sayı, 12 ribaund, 3 asist ile tamamladı. Tyreke Evans 17 sayı, 3 asistlik performans ile galibiyete yardımcı oldu.

Boston Celtics’te ise Marcus Morris 23 sayı, 6 ribaund, 1 asistlik performansı ile takımının en skoreriydi. Kyrie 9’u son çeyrekte olmak üzere 18 sayı ile oynadı, yanında 3 asist ve 6 ribaund aldı. Ancak bu performanslar galibiyet için yeterli olmadı..

Maçın önemli anlarına “buradan” ulaşabilirsiniz..

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir