NBA Günlükleri

Çaylak oyuncu için takım arkadaşlarından destek

Celtics çaylağı Robert Williams, sezon açılışında sakatlığının etkisi ile rotasyon dışarısında kalmıştı. Takımının ilk 25 karşılaşmasında yalnızca 33 dakika süre alabilen çaylak, bu hafta New Orleans Pelicans, Washington Wizards ve Atlanta Hawks karşısında 56 dakika süre aldı. Williams hafta başında New Orleans Pelicans karşısında, 3 şut isabeti ve 11 ribaund ile oynarken, başarılı şutlarının da iki tanesini Anthony Davis savunması üzerinden üretmeyi başardı.  Momentumunu yüksek tutmaya devam ederek iki gün sonra Wizards karşısında da 6 sayı, 6 ribaund ve iki blok ile karşılaşmayı tamamlayan çaylak, Koç Brad Stevens’ı  da sergilemiş olduğu performansı ile memnun etmeyi başardı.

Pelicans karşılaşması sonrasında Stevens;  “Robert’ın çok güzel şeyler yaptığını düşünüyorum. O parkedeyken, çember çevresinde hücumdaysanız yada şut atıyorsanız onu hissedersiniz. Hücumdayken de, sürekli aktif ve her an hücum ribaundu alabilir. İyi oyuncu olduğunu düşünüyorum.”  açıklaması ile çaylak oyuncunun performansından da memnun olduğunu belirtti.

Takım arkadaşı Marcus Morris de kendisi hakkında sahip olduğumuz tüm uzunlardan farklı ifadelerinde bulunuyor.  Özellikle bir oyuncunun Williams’ın yoğun haftası hakkında kişisel görüşleri var, Al Horford; ” Özellikle bu pozisyonda, ligin en iyisine karşı sahaya atılmak. Gerçekten büyük düello.  Ve çok üretkendi, takımın planına ve ihtiyaçlarına yönelik oynadı. Etkilendim.” ifadeleri ile genç oyuncuya destek oldu. Konuşmasının devamında da  Atlanta Hawks’ın kendisini üçüncü sıradan Draft ettiği  2007 yılına dönerek, unutulmaz karşılaşmasının Dallas Mavericks karşısında Dirk Nowitzki ile karşılaşması olduğunu belirtiyor.  Anthony Davis karşısındaki Robert Williams sorulduğunda da, herhangi bir eksiğinin olmadığı ve büyük bir özgüven ile sahada görevini yerine getirdiğini belirtti.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir