NBA Günlükleri

Celtics’ten önemli takım toplantısı

Cuma gecesi TD Garden’da Milwaukee Bucks’a karşı alınan 120-107’lik mağlubiyet sonrası Celitcs üst üste 3.kez kaybetmiş oldu ve bu takımın uyanmasına sebep oldu.

Bucks maçı sonrası Celtics soyunma odası medya mensuplarına normalden çok daha geç açıldı. Takım, yaşadıkları sorunlar ve bencil oyunlar hakkında kendi aralarında bir toplantı yaptı.

Toplantı hakkında “Çok gerekliydi. Sizin sandığınızdan daha gerekliydi.” şeklinde bahseden Kyrie Irving, NBC Sports’tan A. Sherrod Blakely ‘ye verdiği röportaj’a şöyle devam etti: “Herkesin bazı sorunlarımızın olduğunu biliyorum ve bu zaman bunları tartışmak için doğru zamandı.”

Beş kez All-Star seçilme başarısına sahip olmuş olan Kyrie, takım arkadaşlarının arasında” bencil bir oyun” olduğunu söyledi. Oysa ki NBA’de en fazla izolasyon oynaması ile bilinen oyunculardan birinin Kyrie Irving olmasına rağmen.

Sözlerine şöyle devam eden Kyrie:”Savunma konusunda daha tutarlı olmak ve aldığım her dakikanın hakkını vermek için elimden geleceğinin en iyisini yapacağım. Dakikalarımı sadece “oynamak” için değil takımımın için en yararlı hamleleri yapmak için kullanacağım.” şeklinde konuştu.

Kyrie Irving 39 dakika süre aldığı Bucks maçını 15 sayı, 7 ribaund ve 9 asist ile tamamladı. Bu mağlubiyet Boston’un derecesini pazar günü Hornets ve Christmas özel maçında 76ers ile karşılaşmadan önce 18-13’e getirdi.

 

Mehmet Can Coşan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir