NBA Günlükleri

Davis: “Gerçekten umursamıyorum”

New Orleans Pelicans süprestarı Anthony Davis, geçtiğimiz günlerde LeBron James’in yaptığı “onunla oynamak inanılmaz olurdu” açıklamasını dikkate almadığını ve Pelicans’ın şu anki durumuna konsantre olduğunu belirtti.

“Gerçekten umursaıyorum.” takımının çarşamba gecesi 123-115’lik Bucks mağlubiyetinden sonra ESPN’den Zach Lowe’a konuşan Davis:”NBA’in en iyi oyuncularından birinin böyle bir açıklamada bulunması benim için çok güzel fakat benim işim şu an bulunduğum takımı daha iyi hale getirmek. Eğer sezon derecemiz 15-17 ise bu işimi yapmyorum demektir.” şeklinde konuştu.

Davis’in kontratı 2019-2020 sezonu sonunda sonlanacak ve 2020 yazında serbest oyuncu olacak. Pelicans ise Temmuz ayında Davis’e 5 yıl 239 milyon dolarlık süper kontrat teklif edebilecek.

“O zaman geldiğinde elbette neler olacağını göreceğiz. Ben takım arkadaşlarımı seviyorum. New Orleans’ı seviyorum. Buranın argosunu konuşuyorum. Buranın yemeklerini seviyorum.” şeklinde sözlerine devam etti Davis.

Anthony Davis bu sezon maç başına 28 sayı, 12.3  ribaund, %50,4 saha içi isabeti, 4.7 Asist, 2.8 blok ve 1.8 top çalma ortalamaları tutturmuş durumda.

 

 

Mehmet Can Coşan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir